POWRÓT

Wypadanie zaplonu

Witam. Mam problem z gubieniem iskry,przerywaniem silnika i niewielkimi jakby detonacjami w wydechu. Wygląda to na wypadanie zaplonu. Wymienione 3 komplety kabli w ciągu 6 lat,4 komplety świec. Cewka 3 lata temu. Problem nie ustepuje,buda drzy,brak pełnej mocy. Audi a4 z 95 roku. Silnik 1.6 ADP. Z kopulka i czujnikiem halla. Ladowanie na światłach 14,3 czyli prąd ok. Co mogę jeszcze sprawdzić. Nieszczelności w dolocie nie ma. Czy to może być źle ustawiony zaplon? On cały czas jesr na 12 stopni bo chyba tego pilnuje sterownik. Proszę o rade.

Aktualizacja 1
Witam. Silnik nie bierze oleju od wymiany do wymiany.Full syntetyk Motul.kopulka i palec rozdzielacza maja kilka miesiecy

-fitr powietrza nowy
-filtr paliwa nowy
-sonda lambda ma dwa lata bosch
-cisnienie sprezania ma fabryczne wartosci cos poza 12
-pompa paliwa ponad 4 bar .Cewka zmieniana bez rezultatu. ECU podmienione na takie same i nic.Przekaznik sterowania silnikiem wykluczony.Zostaje chyba ustawic poprawnie zapłon,lub coś gdzies nie styka dobrze albo wtryskiwacze paliwa są przytkane.Owszem rozpylaja stozek podacz krecenia rozrusznikiem ale nie moge ocenic ich wydajnosci.Lałem czarne STP ale bez efektu. Czujnik spalania stukowego ma ok roku.Nówka założona bez zmian.Czujnik położenia wału korbowego wymieniony na nowy ale to ZAMIENNIK jesli to ma znaczenie. Aparat zapłonowy wymieniony na uzywke.Czujnik halla nie daje zadnego błędu.W sterowniku ni ema błedów a auto wciaż nie ma swojej mocy. Nie wiem czego sie tknąć juz.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Sprawdzić sprezanie na cylindrach,to jest problemem

Auto Kaliska

ul. Kaliska 13, Warszawa

Wystarczy naprawić gniazda zaworowe.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.