POWRÓT

Infiniti FX50s, 2009

Wymiana katalizatora Infiniti FX50s

Dzień dobry,
Czy wymiana katalizatorów ceramicznych (pierwsze za kolektorem) musi wiązać się z demontażem silnika? Czy błąd P0420 i 430 (efektywność systemu katalizatora poniżej progu) definitywnie wskazuje na defekt katalizatora?
pozdrawiam, Piotr

Aktualizacja 1
Dzień dobry,
Dziękuję za cenne informacje, jednakże prosiłbym o odpowiedź na pierwszą część pytania. Auto ma obecnie zrobione 157 tyś, Podczas jazdy na autostradzie auto nieoczekiwanie zwolniło i przeszło w tryb awaryjny, była przeprowadzona analiza spalin, która wykazała nieprawidłowości (przez niedopatrzenie wydruk został w serwisie Nissana). Biorąc powyższe rozważam czyszczenie bądź wymianę katalizatorów, sprawdzę zgodnie z Pana sugestią sondę.
Dziękuję i pozdrawiam,
Piotr

Aktualizacja 2
Dzień dobry,
Tak, wiem że mogą być inne przyczyny, jednakże głównym pytaniem pozostaje czy w razie decyzji o wymianie katalizatorów musi się to wiązać z demontażem silnika?. W pierwszym pytaniu nie zawarłem istotnych wiadomości, otóż przejechane jest 157 tyś, na autostradzie auto zwolniło i przeszło w tryb awaryjny, zapaliła się kontrolka check engine, a w serwisie Nissana pomiar spalin wykazał nieprawidłowości. Dlatego biorę pod uwagę czyszczenie, bądź wymianę katalizatorów, jeżeli sonda przewody i cała reszta okaże się ok.
Dziękuję, pozdrawiam
Piotr

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ
Andrzej | Mobilna autodiagnostyka komputerowa

śródmiescie, Wałbrzych

Nie zawsze wiąze sie to z wymianą katalizatora.Czasami błąd pokaże sie raz lub dwa,po skasowaniu moze być spokój.W jakimś stopniu sprawnosć katalizatora jest obniżona[nadtopienia,duże zapełnienie sadzą,]w zależności od przebiegu lub ew. uszkodzenia sondy lambda za katalizatorem[należy sprawdzić napięcie i prace owej sondy w danych bieżących].Gdyby sie powtarzało zapalenie checka,mozna wyczyscić kata chemicznie jak filtr Dpf[moczenie i płukanie]

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ
Igor | Redneck serwis samochodów amerykańskich

Przechodnia 14, Węgrów

Niekoniecznie sam katalizator, mogła klęknąć sonda, jej przewody itp.

INFINITY HOME SERVICE MICHAŁ KUŚMIERZ
Michał | INFINITY HOME SERVICE MICHAŁ KUŚMIERZ

Herbowa , Gdansk

niestety wymiana katalizatorów wiąże się z demontażem silnika ze skrzynia, inaczej nie da się tego zrobić, według tego co ma Pan opisane to są one do wymiany, to częsta awaria w tym modelu silnika


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI