POWRÓT

Wyciek klimatyzacji?

Witam. Audi A4 B6. Po skończonej jeździe słychać kapanie płynu. Dźwięk wydobywa sie po stronie przedniego prawego koła. Podejrzenia kieruje na klimatyzację, lecz problem występuje również gdy klimatyzacja była wyłączona w czasie jazdy. Do tego klimatyzację raz udaje sie normalnie włączyć a raz przechodzi ona automatycznie w tryb "ECON" i nie da sie tego zmienic. Wtedy pomaga zgaszenie silnika, odpalenie jeszcze raz i ponowne włączenie klimatyzacja. Gdy juz uda sie ją włączyć to chłodzi bez zarzutu, ubytku płynu chłodniczego, hamulcowego i płynu od wspomagania nie zauważyłem, chyba ze w naprawdę niewielkich ilościach. Czy to raczej na pewno klimatyzacja czy moze być to coś innego?

Aktualizacja 1
Wiem, ze skraplająca sie woda jest normalnością, ale czy ten proces moze zachodzić również gdy klimatyzacja w czasie jazdy jest caly czas wylaczona? Czy to plus samoczynny tryb "ECON" moze wskazywać na problemy ze sprężarka lub jakąś nieszczelność?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam - prawdopodobnie będzie to skraplająca się na parowniku woda , jest to normalna sprawa , odpływ powinien być właśnie po stronie prawego przedniego koła , i powinien być wyprowadzony pod podwozie ,

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Skropliny mogą kąpać jeszcze po trochu nawet parę godzin po wyłączeniu klimy


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.