POWRÓT

WV Up problem ze wspomaganiem kierownicy

(wspomaganie elektryczne)
Witam, pojawił się u mnie problem z wspomaganiem kierownicy. Miesiąc temu zaświeciła się czerwona kontrolka o niesprawności układu i faktycznie przestał działać. W instrukcji nie jest podanie, który bezpiecznik za niego odpowiada więc poruszyłem wszystkie i... nie pomogło. Pokręciłem jeszcze trochę stacyjką i po ok 30 min problem znikną równie niespodziewanie, jak się pojawił. Niestety wczoraj sytuacja powtórzyła się. Samochód działał poprawnie, po czym zatrzymałem się, wyszedłem na chwile a po powrocie znowu czerwona kontrolka kierownicy. Niestety, tym razem byłem zmuszony jechać autem bez wspomagania i w trakcie zaświeciła się również kontrolka kontroli trakcji. Po zatrzymaniu się kontrola trakcji znikła i już się nie zaświeciła ale walka z wspomaganiem zajęła około godziny. Dodam jeszcze że po pierwszym razie auto zostało podłączone do komputera a ten nie stwierdził żadnych błędów.

Aktualizacja 1
"Dzień dobry,
jeśli komputer nie wykazuje błędu, warto w pierwszej kolejności sprawdzić stan akumulatora. Nie należy jeździć z niesprawnym wspomaganiem, bo może to pociągnąć za sobą wyższe koszty naprawy."

Dziękuje za ostrzeżenie, będę w przyszłości unikał jazdy z niesprawnym wspomaganiem. Czyli mam rozumieć że słaby akumulator może coś takiego powodować? Czy jego nieprawidłowa praca? Co mam rozumieć przez stan akumulatora?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
MN Auto Maciej Narkiewicz-Jodko
UMÓW WIZYTĘ

ul. Klonowica 14, Szczecin

Dzień dobry,
jeśli komputer nie wykazuje błędu, warto w pierwszej kolejności sprawdzić stan akumulatora. Nie należy jeździć z niesprawnym wspomaganiem, bo może to pociągnąć za sobą wyższe koszty naprawy.
Pozdrawiam

MN Auto Maciej Narkiewicz-Jodko
UMÓW WIZYTĘ

ul. Klonowica 14, Szczecin

Proponuję zacząć od testu akumulatora, 5 minut, od ręki, bezkosztowo


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.