POWRÓT

Wskaźnik spalania

Problem ze wskaźnikiem paliwa w Toyota Auris 2014 (kombi). Podczas trasy Warszawa-Toruń spalanie przy 120/140 km/h 7.9/8.0. Podczas powrotu tego samego dnia 6.8/7.0. Dzisiaj rano przy odpaleniu 99.9 spalanie czasowe. Czy oby nie wariuje ten wskaźnik? Pytam, bo staram się jeździć ekonomicznie, ale tak czy siak w mieście spalanie w okolicach 6 l a w trasie 7 a nawet 8 litrów na 100 km. Dzięki za każda odpowiedź.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Ballaun: Niezależny Serwis Kia, Nissan, Fiat, Hyundai i inne
UMÓW WIZYTĘ

Białowieska 6, Warszawa

Dzień dobry,

Spalanie generalnie zależy od tego jak operuje się pedałem gazu (najlepiej bardzo delikatnie) i od wielu jeszcze czynników niezależnych i zależnych od kierowcy takich jak m.in. temperatura otoczenia, obciążenie samochodu, kierunek poruszania się (z górki, czy pod górkę) kierunku wiatru, wyprzedzanie, hamowanie, częste gwałtowne przyspieszanie i jeszcze kilka innych też ważnych, ale mających wpływ na spalanie, jak choćby stan świec zapłonowych, stan filtra powietrza, jakość zatankowanego paliwa, stan i ciśnienie w ogumieniu, czy znaczny przebieg samochodu.
Nie można porównywać spalania nawet jak jedziemy kilka razy w tym samym kierunku- wskazywane zużycie jest zawsze wartością przybliżoną i różnice wskazań do 10% są jak najbardziej normalne.
Spalanie liczone przez elektronikę w samochodzie i komunikowane przez wskaźnik jest zawsze spalaniem orientacyjnym.
Przy rozruchu i przy ruszaniu wskaźnik chwilowo może pokazywać takie ilości jak Pan podał, czyli nawet kilkadziesiąt litrów na 100km, ale to jest tylko chwilowe wskazanie, które powinno się zmienić po kilkuset metrach.
Żeby mieć pewność jakie jest rzeczywiste spalanie najlepiej jest zatankować zbiornik do pełna (pod korek) , wyzerować licznik przebiegu dziennego, przejechać równo 100km i znowu zatankować.
Wtedy dowiemy się prawdy o rzeczywistym spalaniu.
Zakładamy oczywiście, że samochód ma przebieg mniejszy niż 100 000km, nie dymi nadmiernie, jest regularnie serwisowany i nie spala więcej niż pół litra oleju silnikowego na 1000km.

Pozdrawiamy
Serwis Ballaun

C & S Auto Serwis Barbara Cytling Andrzej Sęk
UMÓW WIZYTĘ

ul. Hipotezy 8, Warszawa

Tak może być ,zimny na ssaniu może mieć bardzo duże spalanie, a w trasie pali więcej niż w mieście to może jeżdzi Pan delikatnie w mieście a w trasie szybciej


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat