POWRÓT

Pytania kierowców (5)

 • Ford Cougar 1999: Nierówna praca silnika w Cougarze 2.0 1999

  Witam, posiadam Forda Cougara z 1999 roku 2.0. Mam taki problem mianowicie auto przy przyspieszaniu jak i przy opuszczeniu gazu podczas jazdy na biegu nierówno wchodzi i schodzi z obrotów. Są to minimalne "przyhamowania" obrotów. A przy dojeżdżaniu np do skrzyżowania na biegu auto zaczyna "skakać" przy około 1500 obrotów. Dodatkowo podczas jazdy na dowolnym biegu (choć na 5 mniej) gdy mając wciśnięty gaz puszcze go całkowicie auto szarpnie, to samo ale mocniej dzieje się przy "kickdownie". Uczucie jest jakby coś uderzyło z dużą siłą od tyłu. Co może być przyczyną? Dodam ze nie jest to wina silniczka krokowego.

  Odpowiedzi (2)


 • CLK 200 kompressor 200KM rocznik 2000: nie pali na wszystkie cylindry

  Witam! Zaczął delikatnie czasami przebierać. Potem jakby miał przerwy w mocy na ułamek sekundy najpierw na drugim biegu, potem też na innych. Teraz, gdy mu depnę dobrze na gaz, to odłącza jeden z cylindrów. Po ponownym odpaleniu znowu gada na wszystkich cylindrach. Zdarza się także, że gdy jest dobrze rozgrzany, odłącza cylinder nawet, jeśli jadę spokojnie. Ścieżki w komputerze są podobno ok.

  Odpowiedzi (5)


 • nissan note 1,5 diesel rocznik 2015: kontrolka silnika rozrzedzony olej

  witajcie, mam 2 letniego nissana nota,disel 1,5 w ubiegłym miesiącu zapaliła się żółta kontrolka silnika. W serwisie stwierdzili, że to od rozrzedzenia oleju, domyślam się że przez paliwo.Samochód ma przejechane 20 tys km. Ja przejechałem nim ok 6 tyś, pełny serwis miał przy 10 tyś, czy przyczyną może być to, że jeżdżę tylko po mieście (800 km na miesiąc 45 minutowy dojazd do pracy) czy przy tych 10 tyś ktoś nie wymienił oleju?Czy powinienem pomyśleć o zamianie na auto z silnikiem benzynowym?Piotr

  Odpowiedzi (8)


 • ford focus 1.6 benzyna 2009: klopoty z zapalaniem

  Ford Focus 1.6 benzyna 2009 - zapalanie silnika po dlugim kreceniu silnika. wymienione byly swiece , przewody, filtr powietrza. Co moze byc powodem?

  Odpowiedzi (3)


 • Dodge caravan : Gaśnięcie dodga

  Dodge, automat. Dała o sobie znać skrzynia, jakby nie nadążała przy hamowaniu zrzucać biegów i dusiła silnik. To tak jak byś jechała manualem, nie zredukowała hamując i zdusiła silnik zbyt wysokim biegiem. Dodatkowo problem: jak wrzuciłem D na skrzyni to gasl no i jeszcze olej cieknący jak się zatrzymałem. Jakiej diagnostyki mogę mniej więcej się spodziewać?

  Odpowiedzi (2)


<>
ODPOWIEDZI

Q-SERVICE AutoStrefa-Szybki-Serwis
opinie: 319 ******

Morasko 17 A
61-680 Poznań