POWRÓT

VW 2,5 TDI Kopci na Biało

VW T5 2008 2,5 tdi . kopci na biało przy odpaleniu za każdym razem chmura białego dymu i czuć spalony olej. 4 miesiące temu wtryski zrobione oraz gumki ( przed remontem wtrysków zdarzało się że zakopcił raz na 100odpaleń , był problem z wkręceniem jednego wtrysku bo ciśnienie wyciągało go i gniazdo było tulejowane ( też raz wypchnęlo i ponownie zostało za tulejowane ) , 1miesiąc temu wymienione świece żarowe, ubywa i wcześniej przed remontami i teraz oleju 1l/1000km. POMOCY !!

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
AUTOFORTE
UMÓW WIZYTĘ

Ludowa 58, Wałbrzych

Witam serdecznie, zapoznałem się z problemem i niestety z przykrością muszę poinformować, że silnik w Pana samochodzie jest na tyle złożoną i ciężką konstrukcją w diagnostyce, że nasz warsztat nie poradzi sobie z naprawą w 100%, do diagnostyki takiego silnika jest potrzebny specjalistyczny sprzęt dedykowany do grupy VAG, najpewniej było by oddać auto do serwisu specjalizującego sie w naprawach aut tylko VAG lub serwisu autoryzowanego VW.

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Przyczyną brania /spalania oleju sa z reguły zurzyte pierscienie na tłokach.Należałoby by sprawdzić kompresje na cylindrach ,test CO2 [pod kątem uszczelki pod głowicą]oraz diagnostycznie wszystkie parametry pracy urządzeń i osprzetu silnika.Problemem moze byc tez turbina


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat