POWRÓT

Toyota Yaris - nie można uruchomić

Witam. Toyota Yaris 1,3, automat. Problem dotyczy samochodu sąsiadki. Akumulator był wymieniony na nowy ok. 1 miesiąc temu. W sobotę wróciła z podróży (ok. 250 km), a w niedzielę nie mogła odpalić samochodu. Zauważyłem, że nie wyświetlają się żadne wskaźniki (oprócz otwarcia drzwi). Nie wyświetla się też stan licznika. Po przekręceniu stacyjki w pozycję start słychać pracę rozrusznika, ale silnik nie odpala. Zauważyłem również, że dioda alarmu pulsuje nienaturalnie szybko.
Co może być przyczyną problemu?

Aktualizacja 1
Raczej coś w elektryce. Włożyłem nowy akumulator ze swojego samochodu. Efekt ten sam, kontrolki i licznik się nie palą. Kręci ale nie zapala. Nie mogę czytać kodów błędów, ponieważ kontrolka check też się nie pali
Dziękuję za odpowiedź

Aktualizacja 2
Bardzo dziękuję za pomoc. Rzeczywiście okazało się, że jest problem z alarmem. Tylko od Państwa otrzymałem właściwą wskazówkę, pozostali oferowali lawety.

Przy okazji, posiadam nietypowy samochód Brillance BS6, rok pierwszej rejestracji 2010. Silnik 2 l, benzyna (Chińczyk). Mam problem z centralnym zamkiem. Bateria w pilocie siadła, później styki nie działały (fachowiec przy wymianie baterii uszkodził płytkę). Obecnie pilot jest sprawny, ale prawdopodobnie kluczyk się rozkodował. Czy podjęliby się Państwo usunięcia usterki. I jaki jest szacowany koszt tej usługi.
Pozdrawiam
Bogusław Januszewski

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
BOSCH CAR SERVICE MOTO HORIZ
UMÓW WIZYTĘ

Trakt Brzeski 88, Warszawa

Prawdopodobnie nie ma ładowania. jeżeli nie można odpalić auta normalnie, proszę poprzez przewody odpalić auto i podjechać do nas, Bosch Service Trakt Brzeski 88 w Warszawie Wesołej. tel: 224199773> Jeżeli nie potrafi Pan odpalić auta w ten sposób, proszę zadzwonić do nas, podjedziemy, odpalimy i ściągniemy auto. na miejcu sprawdzimy pad ładowania i akumulator.
pozdrawiam
Zespół Bosch Service Moto Horiz.

FIX and DRIVE
UMÓW WIZYTĘ

Rzemieślinków 11, Warszawa

Witam trzeba samochód podłączyć pod komputer zapraszam do warsztatu

Auto-Fix

Krakowska 11, Warszawa

Witam,

Możliwe że jest problem z ładowaniem akumulatora.

Zapraszam na sprawdzenie na al. krakowską 11 w warszawie od godziny 8.00

Auto - Niedziałek

Światowa 24, Warszawa

Witam. Jest zbyt dużo niewiadomych w tym problemie. Moze to być przyczyną awarii alarmu. Proponuję skorzystać z pomocy Asistans i przywieść auto do naszego serwisu Auto-Alarm Warszawa Włochy ul. Światowa 24
tel. 602-603-275

Ballaun: Niezależny Serwis Kia, Nissan, Fiat, Hyundai i inne
UMÓW WIZYTĘ

Białowieska 6, Warszawa

Dzień dobry,
Trudny dość skomplikowany.
Jeśli akumulator był wymieniony to może być problem z ładowaniem.
Proszę spróbować uruchomić samochód z pomocą sąsiada lub znajomego używając przewodów do uruchamiania.
Jak się uda to proszę się udać do najbliższego elektryka i niech sprawdzi lądowanie i jeśli jest dużo niższe niż 13,5-14V to jest jakiś problem, prawdopodobnie alternator.
Jeśli ładowanie jest ok to musi być jakiś inny problem w instalacji elektrycznej ( brak masy, skorodowane przewody lub złącza) co elektryk bez problemu powinien znaleźć.
Pozdrawiamy
Serwis Ballaun


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat