POWRÓT

Toyota Auris wysokie obroty na ciepłym

Witam Toyota Auris 2,0 D 2008 R po odpaleniu obroty 800 po nagrzaniu do optymalnej temperatury 1000 nie zejdą niżej, był zaślepiony EGR oraz wymieniony na sprawny żadnej zmiany dalej to samo ??? podpinany komputer 0 błędów temp.88' OBROTY 1000 gdzie szukać oczywiście wyższe spalanie błąd oprogramowania gdzieś czytałem ze po aktualizacji pomogło no ale to pewno w ASO???
'

Aktualizacja 1
Witam TAK pojazd posiada filtr cząstek stałych podobno Suchy pozdrawiam....

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
NH Motors Autoryzowany Serwis Ford
UMÓW WIZYTĘ

Okulickiego 43, Kraków

Dziękujemy za zapytanie. Bardzo proszę napisać czy pojazd posiada filtr cząstek stałych? Gdy otrzymamy tą informację udzielimy odpowiedzi na Pana pytanie . Zespoł NH Motors

PNEUMASTER wulkanizacja mobilna, serwis opon TIR

Sikorskiego 11, Kraków

błędów zero a odczytał ktoś parametry tego diesla? Może nie podawać błędów ale korekty dawek mogły się rozjechać, podobnie jak wartości przepływomierza, czy czujnik temp powietrza doładowanego a nie temp silnika. Jedź do dobrego tunera, odczyta Ci co ma a co winno być i gdzie leży problem. Na przykład grzałka sondy może mieć zwarcie. Może być tysiąc powodów trzeba dojść co konkretnie nie pasuje.

NH Motors Autoryzowany Serwis Ford
UMÓW WIZYTĘ

Okulickiego 43, Kraków

Szanowny Panie, opisany przez Pana objaw wymaga diagnostyki filtra cząstek stałych i skuteczności jego działania. Celem wyjaśnienia przyczyny takiego stanu konieczne jest ustalenie stopnia zablokowania filtra cząstek stałych i jego temperatury pracy w trybie regeneracji serwisowej.
Niezbędne jest podpięcie pojazdu do urządzenia diagnostycznego i odczytanie z listy parametrów wartości czujnika różnicy ciśnień DPF. Podniesienie obrotów może być związane z próbą dogrzania silnika i jest to strategia sterownika. W celu dalszej pomocy prosimy o kontakt Zespół NH Motors


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.