POWRÓT

Terkotanie podczas odpalania samochodu.

Mam następujący problem z samochodem. Podczas odpalania go zaraz po rozruchu silnika pojawiało sie nieprzyjemne "terkotanie" czasmi trwalo kilka czasami kilkanaście sec. przy czym towarzyszyły mu lekko podniesione obroty silnika a po krótkim czasie wszystko wracało do normy. Działo się to różnie czasami na zimnym czasami na ciepłym silniku. Początkowo postawiłem na luźny łańcuch rozrządu, na napinacz. W warsztacie, w którym dokonuje napraw wymieniłem kompletny rozrząd (kosztowało mnie to 1250 zł). Po jakims czasie od wymiany problem powrócił. W warsztacie sprawdzono mi ponownie czy to nie wina rozrządu jednak z nim wszystko okazało się ok. Podłączenie komputera także nie pomogło, gdyż nie wykazało żadnych błędów. Mechanik stwierdził że mogą być to Hydropopychacze czy to możliwe? Stwierdził też, że koszt wymiany Hydropopychaczy to jakieś 1100 zł. Proszę o pomoc w tej sprawie - czy to faktycznie mogą być objawy wskazujące na Hydropopychacze i czy faktycznie koszt ich wymiany jest taki duży?

Aktualizacja 1
Terkotanie pojawia się podczas odpalania samochodu, trwa z reguły kilka sec. i towarzyszą mu przy tym lekko podniesione obroty silnika. W samochodzie od samego początku stosowany jest olej Castrol Edge Titanum 5W30.

Aktualizacja 2
Mechanik po ponownym sprawdzeniu rozrządu stwierdził że zarówno z napinaczem jaki łańcuchem jest wszystko w pożądku. Stwierdził że to Hydropopychacze. Dalej tak jak w/w

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Carman Fabian Mędrkiewicz
UMÓW WIZYTĘ

26-go Kwietnia 81, Szczecin

Najczęstszą przyczyną to jednak rozrząd jest to do sprawdzania

STACJA OBSŁUGI POJAZDÓW "OBSŁUGI SZYBKIE"

szczecin ul. Mieszka I-go 19, szczecin

Z OCHOTĄ BYM POSŁUCHAŁ TEGO DŹWIĘKU ALE..........ZACZĄŁ BYM OD WYMIANY OLEJU NA 5W30

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Mogą to być popychacze hydrauliczne, natomiast w momencie występowania dźwięku należałoby dokładnie osłuchać silnik przy pomocy stetoskopu. Koszt wymiany popychaczy, który Pan podał, jest niski.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.