POWRÓT

Szarpanie w Mitsubishi Colt

Witam! W Mitsubishi Colcie mam taki problem: Samochód najczęsciej po rozgrzaniu, szczególlnie po jeździe w korkach, w momencie ruszania i zwiększonego zapotrzebowania na paliwo ma efekt szarpania .Problem znika przy mocnym dociśnięciu gazu. Szarpanie ,a raczej przyhamowywanie silnikiem występuje również podczas jazdy na małym dociśnięciu gazu, lub przy zmianie biegów na niższych obrotach. To tak jakby docierało zbyt mało paliwa,.Dodam,ze na biegu jałowym pracuje prawidłowo .Jednakże czasami pojawia się lekkie falowanie wskazówki prędkościomierza. Czy to coś z przepustnicą?

Aktualizacja 1
Wszystkie sprawy związane z elektryką,były ponoć sprawdzane w dwóch warsztatach , plus diagnostyka komputerowa, która nie wykazała żadnych błędów. odam ,że w niskich tmperaturach ,tak jak dzisiaj samochód jeździ normalnie. o ile jeżdżę spokojnie Sam ,już nie wiem .A czy może to być zanieczyszczenie zbiornika paliwa ?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Japan - Center - Serwis samochodów japońskich
UMÓW WIZYTĘ

ul. Przyce 19B, Warszawa

Raczej jest to problem elektryczny (świece, cewki) możliwe, że czujniki...

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Jesli to benzyna to moze być wypadnie zaplonow[swiece,cewka,ew.przewody],lub sonda lambda która zmieniajac swoje napięcie reguluje skład mieszanki[moze uszkodzona]


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.