POWRÓT

Szarpanie i gaśnięcie

Przeczytałem artykuł o wypadaniu zapłonu, ponieważ mam problem z szarpaniem auta i częstokroć związanym z tym całkowitym jego zgaśnięciem. Wydaje mi się, że część hipotez nie pasuje, ale chciałbym potwierdzić, które przy moich objawach należy nadal brać pod uwagę. Jest to Volvo S80 2.5T 2008. Trudnością jest fakt, że szarpanie zdarza się to tylko punktowo, np kilka razy w ciągu kilku godzin jazdy i trwa od jednej do kilkudziesięciu sekunda potem ustępuje. Jeśli auto przy tym zgaśnie to czasem odpala od razu i jedzie,czasem odpala ale zaraz znowu gaśnie i tak kilka razy, a czasem nie udaje się odpalić przez kilka minut, przy czym odgłosy pracy rozrusznika są normalne, prawidłowe. W czasie trwania tych przerw w pracy utrata mocy wydaje się być całkowita, nie częściowa, tj. nie przypomina to sytuacji z niedziałającą jedną świecą. Usterka wydaje się objawiać w przypadkowych momentach - zarówno na światłach w mieście, wyjeżdżaniu z parkingu jak i na autostradzie. Przy różnej pogodzie, różnej temperaturze silnika, różnym stylu jazdy. Czasami nie zdarzy się ani razu na kilkugodzinnej trasie, a czasem wystąpi zanim przejedzie się kilka metrów, lub nawet zaraz po zapłonie. Kontrolka silnika zapala się rzadko, w jednym na 5-10 przypadków co wskazuje, że to raczej dalsze skutki a nie przyczyna.
U mechanika auto stało na jałowym biegu kilka godzin i nie gasło. Nie gasło też przy jazdach próbnych. Odczyty kodów błędów nie naprowadziły na przyczynę. Wymieniona została wiązka okablowania do pompy paliwa, później sama pompa paliwa. Nic się nie poprawiło.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
AUTOMECHANIKA 24H
UMÓW WIZYTĘ

Michałowice, ul. Na Gródek 16, Kraków

pański opis pasuje do przytykającego się filtra paliwa an= nie wiązki elektrycznej pompy komputer pokaże błędy elektryczne a nie mechaniczne proponuje zmianę filtra


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.