POWRÓT

Strzelanie podczas skrętu na drugim biegu

Witam serdecznie,

Posiadam Hondę Jazz 1.3 iDSi 2002 r. z manualną skrzynią biegów. Niestety mam problem, którego przyczyny nie udało się zdiagnozować już przez 3 mechaników, dlatego pozwoliłem sobie zadać pytanie większej ilości mechaników. Objawy są następujące - tępe cykliczne strzelanie (bardzo podobne do przegubów) z okolic przedniego zawieszenia (bardziej lewa strona patrząc z pozycji kierowcy) podczas skrętu w lewo, nawet o mały stopień. Co więcej, strzelanie to odbywa się tylko, gdy włączony jest drugi bieg (nawet podczas wysprzęglenia z włączonym drugim biegiem). Na biegu jałowym brak tego dźwięku. Czy słychać to również na innych biegach? Raczej nie, bynajmniej z kabiny nie jest słyszalny. Dodam, że lewy przegub koła został wymieniony. Bardzo proszę o możliwą przybliżoną diagnozę, jeżeli nie podałem wszystkich potrzebnych informacji - z chęcią odpowiem na wszelkie pytania.

Pozdrawiam

Aktualizacja 1
Strzela tylko i wyłącznie na danym biegu (drugim), czy możliwe jest żeby przegub wewnętrzny wybiórczo "odzywał się" na konkretny bieg?

Aktualizacja 2
Ogólnie jeżeli chodzi o typowe objawy przegubu wewnętrznego to nie występują. Brak jest jakichkolwiek dźwięków, drżenia itp podczas przyspieszania bądź jednostajnej jazdy na wprost. Wszystko zaczyna podczas nawet delikatnego skrętu w lewo.

Aktualizacja 3
Jeżeli to by były łożyska amortyzatorów to nie powinny one dawać objawów na każdym możliwym biegu, w sumie niezależnie od napędu? W tym przypadku objawy dotyczą tylko jednego konkretnego biegu.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
INFINITY HOME SERVICE MICHAŁ KUŚMIERZ

Herbowa , Gdansk

a przegub wewnętrzny ??

INFINITY HOME SERVICE MICHAŁ KUŚMIERZ

Herbowa , Gdansk

żeby konkretnie coś stwierdzić muszę odbyć jazdę próbną, nie da się polizać lizaka przez szybę

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Przyjrzałbym się łożysku kolumny Mcphersona


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.