POWRÓT

Spadek mocy

Witam. Pytanie może dziwne ale wydaje się logiczne. Jak się ma spadek przyspieszenia (sos setki) w stosunku do mocy. To taki mój pierwszy test zanim pójdę do mechanika. Kia ceed SW 125KM. Katalogowo 11.7s ja osiągałem coś lekko ponad 12. Przebieg 70tys.po dwóch latał 12tys aktualnie. Czas powtarzalny 14s. Zastanawiam się czy taki spadek może świadczyc już o usterce? (taka diagnoza bez kosztów)

Aktualizacja 1
Warunki nie katalogowe bo nie szukam katalogu, za to jednakowy odcinek jednakowa masa a nawet ciśnienie, różne warunki pogodowa a czas zbliżony. Raz wybrałem lekko z górki odzyskałem sekunde. Mierzone telefonem wielokrotnie wynik średni podobny. Ostatecznie skrzynia nie przenosi momentu dobrze A4cf bo prędkość maksymalna jest bez zmian. Myślałem że można założyć że jest w danym samochodzie średnio przyspieszenie spadło o 2 sek to ubyło 25KM. Wiem że to teorie ale hamownie mam w planach a na doktora też przyjdzie czas, żeby nie zepsuć tego co jest dobre.

Aktualizacja 2

I głupoty napisałem przepraszam.
Przy 70tys przebiegu miałem 12sek
Teraz 120 tys 14 sek 13.5 w żaden sposób nie mogę zejść niżej.

Nie zależy mi na tym w ogóle ale mam miejsce gdzie sporadycznie sprawdzam sobie czy nie dzieje się tam coś tym sposobem.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
AUTO SERWIS DARIUSZ CHOŁODY
UMÓW WIZYTĘ

ul.Stadionowa 7, Lublin

Witam
Pierwsze pytanie
Czy wszystkie warunk katalogowe do wykonania testu był spełnione??

Dacar Auto Serwis & Klima

ul. Łęczyńska 1, Lublin

Niekoniecznie, jest wiele, wiele czynników mających bezpośredni lub pośredni wpływ na przyśpieszenie samochodu 0-100km/h a dodatkowo pomiar smartfonem czy stoperem też obarczony jest sporym błędem. Najlepszą metodą sprawdzenia mocy jest wizyta na hamowni. Warto też zamontować sportowy wkład filtra powietrz K&N.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Sprawdź swój pojazd!
Za darmo: Historia, dane, przebieg, szkody.