POWRÓT

Skrzynia jcr

Witam w moim przypadku w czasie zmiany biegu z 3 na 4 samochod jakby stanal deba, wcislalem szybko sprzeglo i zgasilem auto ,wyszedlem i spojrzalem pod samochod a tam widze lecacy olej ,wiec szybko sie nie zastanawiajac iz do domu mialem z 5 km to dojechalem do domu .do mechanika go zaciaglem a mechanik stwierdzil ze mechanizm wior i skrzynia do wymiany ,mam pytanie czy da sie jeszcze skrzynie zregenerowac czy w pewnych przypadkch juz nie?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Auto Strefa Sp. z o.o.

ul. Toruńska 85, Włocławek

Witam.
Ciężko diagnozować bez zerknięcia w samą skrzynię, natomiast z opisu wygląda, że skrzynia z jakiegoś powodu zblokowała się w czasie jazdy a przeciążenie spowodowane nagłym zatrzymaniem ruchu kół zębatych w skrzyni istotnie mogło spowodować popękanie elementów.
Mamy wrażenie, że o wiele taniej będzie zakupić choćby używaną sprawną skrzynię biegów, niż regenerować tą. Jest duża obawa, że po otwarciu jej faktycznie cały mechanizm może się "wysypać".
Zostaje pytanie, skąd był wyciek oleju, bo równie dobrze przy tym nagłym "stanięciu dęba" na zblokowane koła zębate skrzyni mogło działać takie przeciążenie, że wnętrze się "rozsypało", a fragmenty części mogły nawet przedziurawić czy to uszczelnienia czy nawet samą obudowę (tak samo jak są przypadki w silnikach, kiedy wał korbowy "wychodzi bokiem" robiąc dziurę w bloku silnika). Rozumiem, że te 5 km do domu auto było holowane?
Bo jeżeli nawet na 1 biegu dojechało o własnych siłach, to można się pokusić o otwarcie i sprawdzenie, czy da się zregenerować. Inna sprawa to to, że firm specjalizujących się w regeneracjach i naprawach skrzyń biegów jest zaledwie kilka w skali kraju i często zakup używanej (np. po regeneracji) skrzyni biegów i jej po prostu wymiana wyjdzie o wiele taniej w finalnym rozrachunku.
Pozdrawiam

Janocha Grzegorz Zakład Mechaniki Pojazdowej

Toruńska 121 k, Włocławek

Witam .Prawie wszystko się da naprawić i Pana skrzynie też .Natomiast w przypadku który Pan opisał było by to nie zasadne koszt tej naprawy przekroczył by kilka krotnie wartość dobrej używanej skrzyni a zwłaszcza że została prawdopodobnie również uszkodzona obudowa pozdrawiam.

PIT-STOP

Okrzei 9, Włocławek

tylko używana nie naprawiać koszty w tysiącach złoty Pozdrawiam


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.