POWRÓT

Skrzynia biegów "ograniczone działanie"

Samochód po wypadku, uszkodzony był sterownik, odebrałam po naprawie i jest problem. Zapala się kontrolka,, skrzynia biegów ograniczone działanie,, tylko przy bardzo wolnej jeździe do ok 30 km/h(automatyczna skrzynia)
Musze się zatrzymać bo biegi dalej nie zmieniają się na wyższe, zgasic i ponownie odpalić auto. Dodatkowo w takiej chwili gdy pali się ta awaria nie mogę włączyć świateł awaryjnych, Zauważyłam też że na chwilę gaśnie radio gdy samochód odpala przy działaniu systemu start stop, tak chyba nie powinno być. Warsztat mnie ignoruje a samochodem nie da się normalnie jeździć. Dodatkowo powiem, że awaria ta nie zapala się codziennie, nie wiem od czego to zależy, raz jest ok a raz nie da się jechać. Jedyne moje spostrzeżenie to to, że jak zaraz po odpaleniu wyłącze system start stop to wtedy awaria nie wyświetla się i jest ok.

Aktualizacja 1
Witam, dziękuję za podpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie przed ponowną wizyta w serwisie. Zrobiłam dziś diagnostykę w innym warsztacie, z kodów skrzyni wyszło ciśnienie oleju, natomiast zastanowiło mnie to, że ze sterownika silnika odczytalismy mój wypadek, wystrzelone kurtyny itp. Warsztat w którym naprawialam samochód zapewniał mnie, że kupili nowy sterownik i wygrali oprogramiwanie. Mój po wypadku był pęknięta na pół(widziałam osobiście) Wydaje mi się, że gdyby sterownik był nowy to nie było by zapisu mojego wypadku.Czy jest możliwe aby nieprawidłowo działający sterownik silnika powodował błąd skrzyni biegów?

Aktualizacja 2
Dodam jeszcze, że samochód nie codziennie ma ta awarię, nie wiem od czego to zależy.1 Dzień jest ok i jeżdżę bez problemu a kolejnego nie da się jeździć

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Proszę zrobić diagnostykę komputerową dobrym sprzętem -opisane kody po polsku ,oraz przejrzeć dane bieżące skrzyni podczas jazdy.Jak przerzuca biegi,.Następnie zrobić testy funkcjonalne elektrozaworów w skrzyni i inne dane.Dobry diagnosta wskaże przyczynę.Skonsultować problem ze skrzyniarzem[naprawy,regeneracje] oraz w innym warsztacie

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Warsztat nie powinien Pani ignorować, proszę pojechać do warsztatu i domagać się naprawy usterki w ramach reklamacji. Jeśli chodzi o sterownik - prawdopodobnie wymieniony został sterownik poduszek powietrznych, a nie został wykasowany błąd ze sterownika silnika.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika