POWRÓT

silnik samochodu nie trzyma obrotów

Samochód był w naprawie w warsztacie, nie odpalał się. Po odholowaniu mechanik mówił, że wymienił czujnik paliwowy i pompę paliwową . A teraz silnik nie trzyma obrotów i gaśnie. W czym przyczyna?

Aktualizacja 1
Samochód dalej w naprawie. Mechanik mówił, że nie działa sonda. Teraz wymienił sondę i dalej nie trzyma obrotów. Co może być dalej przyczyną?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Moze wypinal przepustnicę i trzeba zrobić adaptację.Trzeba podłączyć komputer diagnostyczny ,sprawdzić kody i dane bieżące.Mechanik powinien wiedzieć co moze być przyczyną bo przy tym robil.

SERWIS SAMOCHODOWY AUTO SKAN ELEKTRO MECHANIKA elektryk

ZABAWA 152 , Wieliczka

Witam proszę udzielić więcej informacji jakiej mocy silnik lub podać kod silnika w tym VW Czy przed naprawą obroty były stabilne ? jakie były objawy przed zgaśnięciem pojazdu ?. Aby fachowo stwierdzić dokładną przyczynę najlepiej wykonać diagnostykę układu sterowania silnika.
Pozdrawiam

Auto Serwis MOTO POWER Piotr Drąg

ul.Kościuszki 245/137, Wieliczka

Witam usterka która pojawiła się w Volkswagenie mianowicie po przebytej trasie klient zgasił pojazd i nie mogło już odpalić po diagnostyce komputerowej wskazywało na usterkę czujnika wału korbowego po głębszej diagnozie Okazuje się zwarcie na przewodach wysokiego napięcia gdzie uszkadza czujnik położenia wału pompę paliwa sonda tlenu od od obrotów biegu jałowego po czym po założeniu czujnika wału korbowego oryginalnego sondy Lambda też z oryginału silnik po wszelkich adaptacjach pozytywnych nie trzyma obrotów obroty silnika spadają poniżej swojego zakresu zalicza nam się do tego brak ładowania Dopiero po o całkowitym resetowaniu całego Softa wszystkich adaptacji i wgraniu na nowo oprogramowania oczywiście ponowne adaptację które wcześniej przechodziły też pozytywnie pojazd dopiero zaczął pracować idealnie w swoim zakresie Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim Podsumowując na koniec rozjechały się mapy w sterowniku gdzie odpinany był tylko akumulator Pozdrawiam Moto Power


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.