POWRÓT

Seat Ibiza 2003

Ściąganie w prawo. Seat Ibiza 2003

Witam. Posiadam Seata Ibiza 2003r z silnikiem 1.4 16V 75 kM. Mój problem dotyczy ściągania samochodu w prawo. Auto ma nowe opony zakupione w tym roku, zero luzów, a mimo to auto strasznie ściąga. Zbieżność była ustawiana i nadal to samo. Próbowałem sposoby ze zmianą opon z lewej na prawą, z tyłu na przód i nadal ściąga. Mechanik zdiagnozował że autko jest proste. Bardzo proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
KRAWCZYK OPONY SERWIS AKCESORIA
Zenon Złotozęby | KRAWCZYK OPONY SERWIS AKCESORIA

ul.Gronowa 3, Poznań

Zakładając że geometrie masz ustawiona na dobrym sprzęcie i przez dobrego fachowca oraz że robiłeś rotacje kół na aucie to wg mnie:
1. Sprawdz układ hamulcowy bo mozesz mieć zapieczony zacisk i ciągnie cie w tą strone. Wystarczy podniesc auto do góry i na luzie sprawdzic czy koła kręca sie swobodnie czy nie ma dużego oporu na któryms z kół.
2. Sprawdz dokładnie zawieszenie. Np peknieta spręzyna moze byc przyczyną sciagania.
3. Weż miarkę i zmierz odległości pomiędzy kołami na prawej stronie auta i na lewej stronie. Chodzi o odleglośc pomiedzy osiami (od środka otworu centralnego w feldze tylnej do środka otworu centralnego w feldze przedniej). Jezeli wyjda duże róznice pomiedzy prawym bokiem a lewym bokiem to auto jest po przygodach.
Powodzenia

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

O ściąganiu samochodu decyduje różnica kątów pochylenia kół przednich między lewą stroną a prawą - czy te parametry również zostały sprawdzone i ewentualnie ustawione? Drugim podejrzeniem byłyby jednak koła - czy były zmieniane koła, czy tylko opony, tak jak pan napisał? Jeśli się to dzieje przy przyspieszaniu to czasami winne są przeguby, półosie - proszę ustalić czy przy wyrzuceniu na luz samochód też ściąga?

Auto Centrum Baranowski
UMÓW WIZYTĘ
Sebastian | Auto Centrum Baranowski

oś. Wichrowe Wzgórze 10, Poznań

Proponuję podjechać do dobrego serwisu i ustawić poprawnie geometrię..
U mnie pomiar geometrii 50pln , ewentualne ustawienie 80pln

KTL. Tomasz Koperski
Tomasz Poznań Faszyniwa 8 | KTL. Tomasz Koperski

ul.Faszynowa 8, Poznań

Potrzeba więcej informacji ,jeżeli przyjąć ,że to co w opisie było poprawnie wykonane jest jeszcze kilka rzeczy do wyeliminowania np.układ ham. itd. w razie potrzeby zapraszam.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI