POWRÓT

Rozładowuje mi akumulator na postoju

Witam
Po pozostawieniu samochodu na noc akumulator rozładował się całkowicie natomiast po odpaleniu na kablach działa prawidłowo do następnego długiego postoju. Aby sprawdzić czy nie jest to wina akumulatora odpiąłem go na noc i rano gdy go podłączyłem auto normalnie odpaliło. Poza tym podczas jazdy zapala się kontrolka ESP i ABS oraz nie piszczy syganł sygnalizujący na postoju że światła nie zostały wyłączone. Co mogło się stać?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam - ewidentnie coś - jakiś układ zjada prąd , co to może być , tego niestety bez samochodu nie da rady zdiagnozować -często za takie sytuacje odpowiedzialna jest lampka w schowku , lub bagażniku , radio , system alarmowy -zwłaszcza jeśli jest to alarm dokładany do auta

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Cóż, najpewniej mamy do czynienia z jakimś zwarciem. Jedyna możliwość w takim wypadku to odłączyć jedną klemę, wpiąć się szeregowo, wypinać po kolei bezpieczniki i sprawdzać na którym obwodzie znika nadmierny pobór prądu. Potem trzepanie konkretnego obwodu.

Car Serwis Jan Igras Mechanika Samochodowa

Łąkowa 46, Bolesławiec

Proszę podpiąć radio na prąd plusowy po zapłonie i wtedy obserwować spadki napięć.Pozdrawiam

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Aby zdiagnozować co rozładowuje akumulator, trzeba sprawdzić pobór prądu w stanie spoczynkowym, a następnie po kolei szukać, który z układów pobiera prąd. Jeśli chodzi o ESP i ABS - należy wykonać diagnostykę komputerową w celu zlokalizowania usterki.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.