POWRÓT

Regenerowana czy używana skrzynia biegów

Witam.
Uszkodzona skrzynia biegów w toyota Avensis. Regenerować czy kupić używaną?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
WARSZTAT SAMOCHODOWY PIT-STOP

Spółdzielcza 1, Strzyżów

Witam.
Koszt naprawy takiej skrzyni to 400zł. (robocizna) + koszt części niezbędnych do naprawy oczywiście po naprawie skrzynia biegów zostaje objęta roczną gwarancją. Dokładnej kwoty nie można ustalić bez rozkręcenia skrzyni biegów, średni koszt przy takich skrzyniach to 700-800zł. ale jak już wspomniałem najpierw trzeba ustalić zakres uszkodzeń.
Co do używanej skrzyni biegów to pewność mamy tylko że jest to skrzynia używana cała reszta jest tylko przypuszczeniem i nikt nie zagwarantuje jak długo taka używana skrzynia biegów będzie poprawnie działała.
Sprzedawcy części używanych zazwyczaj udzielają gwarancji rozruchowej od 14 do 30 dni liczonej od dnia zakupu a nie montażu w samochodzie. Ponadto stan skrzyni można oszacować dopiero po montażu więc jeśli używana skrzynia okazała by się uszkodzona lub jej stan nie byłby zadowalający to raczej na pewno sprzedawca nie zwróci kosztów montażu i ponownego demontażu takiej skrzyni.
Więc odpowiadając na pytanie regenerować czy kupić używaną powiem ze decyzja należy do właściciela pojazdu.

Car Serwis Jan Igras Mechanika Samochodowa

Łąkowa 46, Bolesławiec

Wolałbym regenerować obecną ze względu,że mamy pewność po naprawie co mamy zrobione i dodatkowo jest to objęte gwarancją a części używane tylko gwarancje rozruchową.Pozdrawiam

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Lepiej zregenerować swoją, używka to loteria. Warte zastanowienia jedynie przy długiej gwarancji rozruchowej, której z reguły niestety nie ma.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.