POWRÓT

Vw golf plus 2007

Pukanie z prawej strony

Witam. Przy skrecaniu w prawo jakby cos przeskakiwalo ocieralo sie,takie cos jakby plastik przeskakiwal jak kolo fortuny wymienione zostały lozyska MC persona,amortyzatory,łącznik stabilizatora. Nadal puka dodam że nie puka zawsze. jak jest mokro jakby pukalo mniej co z tym zrobić? Myslalam o przekladni ale dzis mechanik powiedział że przekladnia może daje o sobie znac ale to nie to,i nikt nie umie stwierdzić co to jest a ja już mam dosyc. dodam jeszcze ze jak się znajdzie punkt na kierownicy i sie kreci to tylko w tym jednym miejscu puka,a jak na kanale go podnieśli i koła nie były obciążone nie pukalo,na wyłączonym silniku też puka przy kreceniu kierownica

Aktualizacja 1
Zostały również wymienione tuleje,i zrobiona geometria. Myśle że po wymianie tulei puka jakby ciszej i że problem nie zawsze występuje raczej jak jadę tylko chwile autem to przy skręcaniu zapuka raz albo i wcale a jak jade dłużej i auto się nagrzje wtedy to słychać głośniej. Myśle ze problem zaczął sie kiedy przychaczylam o tory kolejowe (remont torów i porobione wyboje). Gdzie dalej szukać i co sprawdzać?Tam jest wspomaganie elektryczne czy jest jakiś płyn do wpomagania wlewany czy nie?Dodam jeszcze ze jak auto było sprawdzone a koła były podniesione to nie pukało.

Aktualizacja 2
A co do krzyżaka też już był sprawdzany

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
 Mechanika pojazdowa Tłumiki Wulkanizacja diagnostyka
Krzysztof | Mechanika pojazdowa Tłumiki Wulkanizacja diagnostyka

Czerwińska 12, Warszawa

Magiel albo krzyżak na kolumnie kierownicy chyba

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Należy wjechać samochodem np. na kanał, wtedy kiedy auto stoi na kołach (jest obciążone) - skoro tylko wtedy występuje zjawisko, to należy stworzyć warunki do wywołania tego dźwięku i wtedy szukać, osłuchiwać, sprawdzać zawieszenie i układ kierowniczy manualnie.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika