POWRÓT

przerywa na wysokich obr

Witam, jedyny problem jakiego nie mogę zdiagnozować to przy prędkości ok 150km gdy auto odczuwa wzniesienie oczywiście zrzuca z czwartego biegu na 3ke obroty około 4100 zaczyna szarpać i dławić nagle słychać buczenie brak ciągu aż do spadku obrotów i auto wraca do stanu normalności. Gdy próbuję go przegonić na prostej to też nie czuje tej mocy na wysokich obrotach przerywa na gazie gorzej niż na benzynie. Wymieniłem filtry rozrząd swiece, przewiercilem kata, rozebrałem alternator i usterka nadal nie daje mi żyć. Na komputerze nic sporadycznie lambda i wypadanie zapłonu. Zastanawiam się nad wymianą cewek bo nie wiem jak ustalić która konkretnie. Może ktoś coś doradzi.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Właśnie lambdzie bym się przyjrzał tutaj najbardziej... Wymiana cewek na pewno nie zaszkodzi, ale w tym wypadku pewnie też nie pomoże.

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

No to sam Pan już znalazł usterkę, skoro wyszła sonda i wypadanie zapłonu... trzeba sprawdzić sondę, instalację do niej i znaleźć przyczynę wypadania zapłonu. Dobry tester diagnostyczny pokazuje, na którym cylindrze jest wypadanie zapłonu.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.