POWRÓT

Przegub Nissan Micra K11 1996

Witam . Posiadam samochód Nissan Micra K11 1.0 40KW z roku 1996 .
Postaram się opisać swój problem jak najdokładniej . Jadąc autostradą przy prędkości ok. 120 km/h zacząłem słyszeć dziwny dźwięk wydobywający się z przodu z prawej strony , dźwięk przypominał jakbym złapał gumę . Zjechałem na najbliższy MOP i ku mojemu zdziwieniu opony wyglądały prawidłowo . Na postoju skręciłem kierownicą maksymalnie w lewo i zobaczyłem pękniętą osłonę przegubu , Dalszą drogę jechałem z maksymalną prędkością 100 km/h . Ten dźwięk wydobywający się z przedniej części pojazdu przypomina stukanie , przy prędkości 20 km/h jego intensywność jest 1 na 2 sekundy . Na początku myślałem iż to przegub , lecz nie słyszę żadnego stukania na skręconych kołach . Dźwięk ten wydobywa się podczas jazdy na wprost i przy skręcaniu w lewo , lecz kiedy choć odrobinę skręcę kierownicą w prawo ten dźwięk ustępuję/znika .

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Dapi

Al. Grunwaldzka 411 , Gdańsk

Witam nie widzę pojazdu i nie dokonałem żadnej diagnozy ani jazdy w celu diagnozy ale z opisanych objaw, to stawiał bym na łożysko koła, najczęściej tak się zdarz że łożysko gdy traci smar i robi się suche, wtedy pojawia się huczenie i podczas skręcania hałas znika.

Premio Ring

Grunwaldzka 303, Gdańsk

Dzień dobry,

z opisanych objawów wynika, że jest do wymiany łożysko koła osi przedniej, prawdopodobnie prawe. W celu profesjonalnej diagnozy serdecznie zapraszamy do wizyty w Naszym serwisie.

Pozdrawiam,
Ring-Service


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat