POWRÓT

Problem z immobilizerem

Dzień dobry,
Posiadam Seata Leona Mk I z 2004r., posiadam fabryczny immobilizer, który jest źródłem problemów już od dłuższego czasu. Po włożeniu klucza do stacyjki i przekręceniu, mruga lampka immobilizera. Dzieje się to na obu kluczykach, niezależnie od otwierania samochodu ręcznie czy pilotem. Zauważyłem nasilenie tych problemów gdy jest gorąco lub wilgotno. Z problemem borykam się jakiś czas, miałem wymieniane baterie jak i przekodowywane kluczyki. Na pewien czas pomógł elektromechanik, który stwierdził, że była to wina styków (nie znam się, więc nie umiem powiązać tych faktów), wydaje mi się, że cewka(?) też była wymieniana. Problem ponownie wrócił w ubiegłym tygodniu, z racji tego, że mój stacjonarny mechanik nie zajmuje się zamkami, kieruję pytanie do Państwa. Czy jest coś co mógłbym zrobić by znaleźć źródło problemów? Niestety nie podjadę do mechanika, a lawetę chciałbym traktować jako ostateczność.
P.S. Czy możliwy jest demontaż immobilizera w tym modelu? Zdaję sobie sprawę, że to mało rozsądne, ale takiego samochodu to już się raczej nie kradnie..
Serdecznie pozdrawiam,
Kacper

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Wulkanizacja TIR OSOBOWE PNEUMASTER

Sikorskiego 11, Kraków

Kacper jeśli poprawa styków faktycznie na jakiś czas poprawiło sytuację to w pierwszej kolejności rozbierz plastiki pod kierownicą, dokop się Ty lub zwykły mechanik do kostek stacyjki, wypnij je kilkukrotnie i wepnij, wyczyść styki, psiknij sprayem contact do układów elektrycznych i sprawdź czy się poprawiło. Jeśli problem styków jest w stacyjce (antena immo to pierścień nałożony wokół stacyjki) a konkretnie w zasilaniu samej anteny immo to ja bym się raczej pokusił o deaktywację elektroniczną immo, ale do tego potrzebujesz dobrego elektronika a sprawę powinien załatwić każdy lepszy tuner grupy VAG.

Redneck serwis samochodów amerykańskich

Przechodnia 14, Węgrów

Wyprogramować immo i po problemie.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.