POWRÓT

Honda FRV 2005r

problem z geometrią po naprawie po stłuczce

Witam,
Dwa lata temu mój samochód Honda FRV został uderzony w tył przez Skodę (kolizja tuż przed światłami, prędkość ok 30-40km/h). Naprawę zrobiłam z OC sprawcy w autoryzowanym serwisie, który de facto przekierował mnie do swojego podwykonawcy. Wymieniona została m.in podłoga bagażnika, klapa bagażnika i zderzak. Tydzień temu będąc w serwisie hondy dowiedziałam sie, że mój samochód nie może mieć ustawionej geometrii tylnych kół, ponieważ belka i elementy zawieszenia (pewnie wahacze)są do wymiany i może to być spowodowane nadmiernym przeciążeniem samochodu lub odbytą kolizją. Ponadto są luzy na sworzniu zwrotnicy. Na geometrie umówiłam się po wymianie opon, gdyż letnie opony nierównomiernie ścierały się.
Napisałam pismo do serwisu że u nich była dokonywana naprawa po kolizji i że reklamuję tę naprawę (chociaż minęło już 2 lata). Czy powinnam wziąć rzeczoznawcę na poparcie tego co powiedzieli mi w serwisie?
Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam,
Grażyna

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Pytanie czy z tej naprawy, którą wykonywano dwa lata temu - jest wydruk z badania geometrii i czy była ona w ogóle wykonana? Powinna być wykonana po takiej naprawie. Należy zanieść wydruk z ostatniej geometrii do warsztatu, gdzie miała Pani wykonywaną naprawę po kolizji - aczkolwiek może mieć Pani problem z udowodnieniem, że przez te dwa lata nie wpadła Pani np. w dużą dziurę - generalnie może mieć Pani problem z udowodnieniem ich winy (jeśli takowa była). Odnośnie rzeczoznawcy - powinien wystarczyć wydruk z warsztatu hondy. Obawiam się mimo wszystko, że mogą nie przyznać się do błędu - czas tutaj działa na Pani niekorzyść.

 Mechanika pojazdowa Tłumiki Wulkanizacja diagnostyka
Krzysztof | Mechanika pojazdowa Tłumiki Wulkanizacja diagnostyka

Czerwińska 12, Warszawa

Po pierwsze trochę długi okres minął od znalezienia wadliwej naprawy. Ścięte opony świadczą o sporym odchyleniu kół od orginalnych nastawów i spory przebieg, po paru kilometrach nie zetnie tak opon.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI