POWRÓT

Problem automatyczna skrzynia biegów

Witam serdecznie Posiadam Toyotę Yaris Sedan, Skrzynia automatyczna z 2007 roku. Przebieg 130 tys.km. Samochód po zapaleniu na zimnym silniku przerzuci pierwszy bieg i długo go ciągnie przy przyspieszeniu zanim zmieni na kolejny bieg. A na ciepłym silniku po rozgrzaniu podczas jazdy pod górkę lub pod obciążeniem ciągnie go zanim przerzuci na kolejny bieg. Samochód gdy zjeżdzam z góry bez dodawania gazu powoduje że obroty też się podnoszą. Nie wiem czy to normalne ale czuję różnicę w jeździe, Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję, Pozdrawiam

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis - Japońskich
UMÓW WIZYTĘ

ul. Stasinek 2, Warszawa

To typowe objawy ślizgania się sprzęgła. Skrzynia biegów nie jest w pełni automatyczna (to MMT - Multimode Manual Transmition) i występuje w niej sprzęgło jak w skrzyni manualnej.

Ballaun: Niezależny Serwis Kia, Nissan, Fiat, Hyundai i inne
UMÓW WIZYTĘ

Białowieska 6, Warszawa

Dzień dobry,
Obawiamy się, że bez wizyty w serwisie (najlepiej specjalistycznym od skrzyń automatycznych) trudno będzie coś doradzić.
Na początek prosimy sprawdzić, czy jest właściwy poziom oleju w skrzyni biegów.
Jeśli tak i nie jest on brudny czy „spalony” to niestety trzeba będzie poszukać głębiej, czyli coś rozebrać i szukać przyczyny.
Może zapchany filtr oleju, a może coś poważniejszego.

Pozdrawiamy
Serwis Ballaun

Auto Kaliska

ul. Kaliska 13, Warszawa

W tym aucie nie ma automatycznej skrzyni biegów tylko zmechanizowana skrzynia manuaalna ze zwykłym sprzęgłem. Objawy mogą dotyczyć zużycia tarczy sprzęgła.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat