POWRÓT

Postukiwania skrzyni biegów Dsg

Witam, mam pytanie odnośnie skrzyni biegów dsg 6-ścio biegowej z mokrym sprzęgłem w Passacie b6 2.0 tdi Silnik Bmp 140 km, 2007 rok. Więc problem który występuje objawia się postukiwaniem podczas gdy skrzynia redukuje bieg z 3 na 2, stuknięcie jest słyszalne na zimnym silniku gdy się rozgrzeje stuk jest prawie nie słyszalny. Kolejny objaw który występuje lecz bardzo rzadko to gdy silnik jest w granicy 70 stopni przeciąga zmine biegu z 3 na 4, niekiedy twarto wbija bieg pierwszy. Podczas testów u mechanika nie wykryło żadnych błędów po za delikatnym falowaniem na 1 biegu oraz wstecznym. Mechanik nie był w stanie mi pomóc. Co może być przyczyną takich objawów? Zbyt niski lub zła gęstość oleju w skrzyni czy może synchronizator czy coś innego? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Aktualizacja 1
Dokładnie nie pamiętam ale napewno według licznika 242 000 z małym haczykiem po przecinku.

Aktualizacja 2
Co do prawidłowo dobranego oleju to mogę mieć wątpliwości, ponieważ poprzedni właściciel nie miał na to żadnego kwitka że w ogóle przeprowadzał wymiane lecz twierdził że taka miała miejsce w co szczerze wątpie, a parę rzeczy które były robione ogółem w aucie widać było że nie zajmował się tym fachowiec. Czy jest jakaś możliwość zdiagnozowania przyczyny bez dużego wydatku finansowego? Czy przy sprawdzaniu poziomu oleju w skrzyni można zdiagnozować czy olej został dobrze dobrany? Jaki jest koszt wymiany ewentualnie sprzegięł?

Aktualizacja 3
Czy po podaniu nr vin bedzie Pan w stanie wycenic wymiane oleju lub wymiane sprzęgieł, ewentualnie tez całość czyli olej + sprzęgła?? Nie chce podawać na forum nr Vin, czy moge skontaktować się np poprzez Facebook'a z Państwa warsztatem?

Aktualizacja 4
Ok, wczoraj wysyłałem do Pana wiadomość na Fb.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
MN Auto Maciej Narkiewicz-Jodko

ul. Klonowica 14, Szczecin

Jaki jest przebieg auta?

MN Auto Maciej Narkiewicz-Jodko

ul. Klonowica 14, Szczecin

Olej musi być dobrany na 100% prawidłowo. Jeśli olej jest odpowiedni, mogą kończyć się sprzęgła

MN Auto Maciej Narkiewicz-Jodko

ul. Klonowica 14, Szczecin

Rodzaj oleju można sprawdzić tylko laboratoryjnie. Niestety takie badanie nie będzie tańsze od wymiany oleju, którą raczej trzeba wykonać. Do wyceny wymiany oleju lub wymiany sprzęgieł potrzebny jest nr nadwozia Vin.

MN Auto Maciej Narkiewicz-Jodko

ul. Klonowica 14, Szczecin

oczywiście fb jest ok @mnautoszczecin


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika