POWRÓT

Peugeot 405 1.6 GL

Płyn chłodniczy gotuje się i wypływa

Witam, silniczek stary, na gaźniku. Problem jest taki, że gdy jechalem po mieście, to zagotował się płyn chłodniczy. wróciłem do domu i chciałem dolać plynu na odpalonym silniku i wtedy wszystko wyrzuca ze zbiorniczka. Dodam, że samochód pracuje równo (a przy uszczelce słyszałem że powinien falować?), termostat też działa. Co to może być?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

W układzie chłodzenia na rozgrzanym silniku wzrasta ciśnienie - więc to normalne że po odkręceniu korka płyn zostanie wyrzucony na zewnątrz, dolewać należy tylko na zimnym silniku , przyczyną zagotowania się płynu w układzie może być oczywiście przepalona uszczelka pod głowicą , ale na początek proszę sprawdzić czy działa - załącza się wentylator chłodnicy być może problemem jest uszkodzenia wentylatora lub wyłącznika termicznego , w dalszej kolejności proszę obejrzeć chłodnicę - czy nie jest zalepiona błotem i czy jest przepływ powietrza przez lamelki, dalej przyczyną może być zapchana - zakamieniona chłodnica

Euromaster ROBERTUS
Aleksander | Euromaster ROBERTUS

Wołowska 26, Warszawa

Witam, może Pan sprawdzić termostat rozgrzewając auto i sprawdzając czy przewody do chłodnicy silnika są gorące (wtedy termostat działa), przy uszkodzonej uszczelce (pękniętej głowicy) nie musi silnik wcale falować na obrotach. Zalecam wstawić auto do najbliższego serwisu.

Mobilny Serwis PAT-Adam Szafrański,mechanik mobilny,warsztat
Adam | Mobilny Serwis PAT-Adam Szafrański,mechanik mobilny,warsztat

Młynarska 11, Ozorowice

Witam jak piszą przedmówcy,sprawdzić działanie wentylatora chłodnicy,włącznika termicznego,termostatu, czy w chłodnicy brak kamienia.
Również może być uszczelka pod głowic z racji tego że to starsze auto.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI