POWRÓT

pedał hamulca wpada w podłogę

Posiadam Gofla Plus, od zakupu zmagam się z problemem z hamulcami. Samochód hamuje, abs działają. Problem polega na tym, że bardzo często pedał hamulca wpada w podłogę, nie jest to zawsze ( czasem złapie od razu normalnie) ale najczęściej tak się dzieje, gdy napompuję pedał podczas hamowania (nacisnę 2-3 razy) pedał się znacząco unosi, ale niestety zatrzymując się na światłach pedał znacząco opada aż do podłogi, gdy napompuję wzrasta ale znów opada. Serwo wydaje się być sprawne bo jak auto jest zgaszone pedał jest bardzo twardy i podczas zapalania opada. Układ odpowietrzany dwa razy, przelane duże ilości płynu lecz to nic nie pomogło, wycieków nie ma. Czasem gdy napompuje pedał i wcisnę go z całej siły czuć jakby lekko się przepychał. Czy możliwe, że jest to przypadek przepuszczania pompy hamulcowej między sekcjami?

Kolejne co zauważyłem to ręczny trzyma i łapie dość szybko, lecz gdy pedał hamulca wpada i wcisnę go do końca to hamulec ręczny zaciąga się bardzo wysoko i nie jest już tak mocny, ale gdy zgaszę auto i puszczę hamulec rączka ręcznego znów zaciąga się delikatnie i auto stoi w miejscu.

Aktualizacja 1
"Dariusz | Mądrowski Dariusz Mechanika Pojazdowa

Wymień pompę sprzęgła często siadają bo są plastykowe"

Panie Dariuszu dziękuję za odpowiedź, ale tak jak wyżej pisałem nie ma żadnych wycieków, a przy pękniętej pompie sprzęgła takie by się pojawiły.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mądrowski Dariusz Mechanika Pojazdowa

Floksowa 64, Poznań

Wymień pompę sprzęgła często siadają bo są plastykowe

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

Witam, kolega trochę się pomylił, proszę wymienić pompę hamulcową, z opisu wnioskuję że jest problem z jej szczelnością między sekcjami,

Auto-Naprawa Mechanika Pojazdowa Przemysław Rudnicki

Górecka 11, Poznań

Pompa hamulcowa prawdopodobnie do wymiany

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Pompa przepuszcza na którejś sekcji


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.