POWRÓT

Peugeot 307SW 2.0 hdi 90KM, 2003 rok

Pasek od alternatora wķręcony w rozrząd

Witam. Posiadam auto Peugeot 307 2.0 hdi 90KM. Jadąc obwodnicą, przy prędkości około 100km/h, zerwał się pasek akcesoriów i wkręcił się w rozrząd. Po tym zdarzeniu auto nie dało się już uruchomić. Mechanik po oględzinach stwierdził, iż rozrząd przestawił się o sześć ząbków. Po zdjęciu głowicy i ocenie zniszczeń, zaproponował remont silnika (m.in. wymiana zaworów, planowanie głowicy). Po wykonanej naprawie, odebrałem auto i silnik pracował bez zarzutu. Po dwóch dniach, ruszając ze świateł, samochód zgasł. Po ponownym odpaleniu silnika, z pod maski zaczął wydobywać się hałas (tak jakby ktoś uderzał młotkiem o głowice). Auto ledwo jechało, brakowało mocy. Teraz pojazd wrócił do mechanika, który twierdzi, że musiał ulec uszkodzeniu jakiś element dolnej części silnika (chyba wał korbowy), której on nie ruszał. Czy w takiej sytuacji powinienem reklamować naprawę? Czy mechanik przed remontem górnej części silnika, nie powinien sprawdzić w jakim stanie jest dół? Pozdrawiam.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam, mechanik jest od tego mechanikiem że powinien oszacować zakres naprawy przed jej dokonaniem, jeśli nie uwzględnił pełnego zakresu naprawy to jest to jego strata, o ile oczywiście obecna awaria ma związek z dokonywaną wcześniej naprawą

Auto-Jankes  Mechanika samochodowa
Auto jankes | Auto-Jankes Mechanika samochodowa

Saperów 9b , Gdańsk

Jeśli auto ma zerwany lub przestawienie rozrzad to robimy to co jest związane z kolizja. Jeśli po naprawie pojazd pracował poprawnie to znaczy ze naprawa była wykonana poprawnie. Według mnie nie można się domagać reklamacji ponieważ auto z tego co pan pisze chodziło dobrze a usterce uległa całkiem inna część. Kwestia dogadania się.

AUTOMECHANIKA 24H
Rafał | AUTOMECHANIKA 24H

MICHAŁOWICE, ul. Na Gródek 16, KRAKÓW

wątpliwe że poszedł duł myślę że przeskoczył rozrząd reklamować lub zweryfikować w innym warsztacie

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Proszę najpierw dokładnie zweryfikować co się stało. Na tej podstawie można próbować dochodzić naprawy na gwarancji - lub nie, ponieważ może okazać się, że obecna usterka nie jest związana z poprzednią naprawą.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika