POWRÓT

Volkswagen Passta b5 2001

Nieszczelna klimatyzacja, sprawdzenie szczelności UV

Witam, byłem wczoraj na nabijaniu klimatyzacji i mechanik powiedział ze w 1 zbiorniku przy odpalonym silniku i klimy spada ciśnienie, pytał sie czy nabijamy bo może być mała dziurka przy chłodnicy, zapytałem sie czy nie jest w stanie tego sprawdzić bez nabijania powiedział ze nie i ze nabije mi klime z jakimś środkiem na UV i za tydzień żeby przyjechać do kontroli. Moje pytanie brzmi czy naprawdę nie dało sie tego sprawdzić bez nabijania bo jak sie za tydzień okaże ze czynnik uciekł to bd w plecy 150zl ? Jak sie okaże ze nigdzie nie widać dziurki to da sie sprawdzić ile czynnika ubyło przez ten tydzień bez ponownego nabijania? Słyszałem od niego ze w ciągu roku powinno ubyć 20% czynnika.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Diagnostyka / Elektronika 24H Chip-Tuning / DPF - EGR OFF
Mike | Diagnostyka / Elektronika 24H Chip-Tuning / DPF - EGR OFF

Wiejska 4, Sława

Szczelność można sprawdzić na miejscu, wystarczy nabić czynnik ze środkiem UV i z pomocą okularów i lampy uv szukać ubytku. Nie trzeba jeździć tydzień aby nieszczelność się pokazała. Pozdrawiam Mike

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam - oczywiście że da się to sprawdzić bez nabicia klimy, choć nie ukrywam że przy małym wycieku dobrym wyjściem jest nabicie klim ze środkiem UV i kontrola lampą, ilość środka który ubywa w ciągu roku nie określa się mianem - powinno - tylko może ubyć DO 20% czynnika

AUTO   SERWIS "PERFECT"
UMÓW WIZYTĘ
KRZYSIEK | AUTO SERWIS "PERFECT"

RACULA - GŁOGOWSKA 107A , ZIELONA GÓRA

USZKODZENIE W POSTACI NISZCZELNOSCI MOZNA SPRAWDZIĆ PRZEZ NABICIE AZOTEM W MOMENCIE WYKRYCIA SPADKU CISNIENIA TRZEBA SZUKAC WYCIEKU ALE JEST TO DO ZROBIENIA POZDRAWIAM

Bosch Service Auto-Land
Krzysztof | Bosch Service Auto-Land

Łąkowa 5, Zielona Góra

Witam,
sprawdzenie nieszczelności w układzie klimatyzacji sprawdza się na dwa sposoby,pierwszy taki jak powiedział mechanik ,który sprawdzał pana układ .
Jeśli jest to mała nieszczelność i nie ma możliwości zlokalizowania miejsca stosuje się napełnienie czynnikiem z środkiem UV dzięki któremu przy pomocy lampy lokalizujemy miejsce,drugi to podłączenie azotu ,lecz ta metoda sprawdza się gdy jest duża nieszczelność.

Szron System - serwis agregatów chłodniczych i klimatyzacji
Piotrek | Szron System - serwis agregatów chłodniczych i klimatyzacji

Zjednoczenia 118, Zielona Góra

Przy bardzo małych nieszczelnościach nie da się tego wykryć przy próbie szczelności, gdyż nie możemy osiągnąć temperatury jaka panuje podczas pracy na chłodnicy, a wiadomo, że przy wzroście temperatury mogą powstawać nieszczelności, przez rozszerzanie się metali. W tym celu właśnie nabija się klimatyzację z dodatkiem barwnika, by móc wykryć najmniejszą nieszczelność.Za usługę płaci się tylko raz, dalsze uzupełnienie po wykryciu nieszczelności leży po stronie serwisu, ewentualnie dochodzą koszty naprawy.
W każdym starszym pojeździe pojawiają się nieszczelności wynikające z np. wypracowanego uszczelniacza wału sprężarki, przez co może pojawić się ubytek w ciągu roku. Nawet w dużych agregatach chłodniczych są nieszczelności wynikające z wypracowanych uszczelniaczy wału.
Można sprawdzić, ile czynnika ubyło przez ten okres trwania próby szczelności.
Azot bardzo pomaga przy weryfikacji nieszczelności, ale nie wykryje rocznych, małych lub wręcz mikroskopijnych wycieków, np. dlatego że uszczelniacz sprężarki zasłonięty jest tarczą sprzęgłową.
Kolejna możliwość to azot w połączeniu z gazem chłodniczym, którym wykrywać nieszczelności detektorem elektronicznym.

F.H.U. "AUTO-MAJER" Tłumiki, Katalizatory
Paweł | F.H.U. "AUTO-MAJER" Tłumiki, Katalizatory

Przylep- Turystyczna 20, Zielona Góra

Można nabić Azotem...To kosztuje 30 zł , ale nie wszystkie nieszczelności pokaże (bardzo mikroskopijne to tylko UV)...
pozdrawiam
FHU "AUTO-MAJER"

AUTO-SERWIS Michał Mazur
UMÓW WIZYTĘ
Michał | AUTO-SERWIS Michał Mazur

Wyzwolenia 122D , Bydgoszcz

azot spr dokladniej ale trzeba troche poszukac


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI