POWRÓT

metaliczny hałas z silnika

Witam, w czasie jazdy dobiega z silnika metaliczny dźwięk przy ruszaniu ze świateł, coś jakby go przytkało a później odpuściło nagle przestało hałasować, a później znów na światłach zaczęło się od początku, czy holować samochód do warsztatu czy normalnie przejechać się nim? Ostatnio była wymiana oleju oraz regeneracja turbiny po za tym przegląd samochodu było ok.
pozdrawiam

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam, niestety nie podejmę się jednoznacznej odpowiedzi - ale raczej bez postawienia diagnozy nie poleciłbym jazdy gdziekolwiek - przyczyn może być wiele - od uszkodzonego łożyska rolki prowadzącej osprzętu po uszkodzony alternator, sprężarkę klimy , czy nawet pompę wody

 AUTO SERWIS OSTROWSKI

Łoziska, ul.Leśna 14, Piaseczno

Witam bez dokładnej weryfikacji nie możemy jednoznacznie powiedzieć czy kontynuacja jazdy z takimi hałasami nie zagraża bezpiecznej pracy silnika, tak jak kolega wspomniał może to być jakaś hałasująca rolka, osprzętu, pompa płynu chłodzenia lub alternator, może być też wpadająca w drgania jakaś osłona termiczna przy pewnych obrotach silnika. Czy hałas występuje tylko podczas jazdy czy też w pewnych obrotach silnika na postoju??. Konieczna jest dokładna diagnoza w warsztacie.

Car Serwis Jan Igras Mechanika Samochodowa

Łąkowa 46, Bolesławiec

Można ściągnąć pasek osprzętu w celu weryfikacji że ten odgłos nie pochodzi z danego układu napędowego.Pozdrawiam


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika