POWRÓT

Kupno samochodu

Witam
Chciałbym kupić samochód do 10 000 zł. Jestem kompletnie zielony, jeśli chodzi o motoryzację i nie wiem na co konkretnie mam zwracać uwagę przy wyborze auta. Mieszkam 15 km od centrum miasta, więc chciałbym się sprawnie poruszać, żeby nie wracać 1,5h do domu.

Aktualizacja 1
Na jakie marki samochodów warto zwracać uwagę przy wyborze auta do 10 000 zł?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Przed zakupem zrobic diagnostykę komputerową dobrym sprzetem diagnostycznym,sprawdzić w warsztacie stan zawieszenia i ew.wycieki.Zrobic jazde próbną [zachowanie auta na drodze,dziwne odgłosy].Kupić benzyne a nie diesla-generuje mniejsze potencjalne koszty napraw

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

nie ma sensu kierować się konkretną marką czy modelem kupując samochód używany. Równie dobrze za tą dyszkę można trafić w kiepskim stanie ulepione bmw albo ładnego citroena, bardziej kierowałbym się silnikiem o mocy/spalaniu wg potrzeb i stanem technicznym konkretnego egzemplarza.

KTL. Tomasz Koperski

ul.Faszynowa 8, Poznań

Pierwsza podstawowa rada ,trzeba na zakup samochodu zabrać kogoś kto siedzi w temacie ,wybór jaki samochód to bardzo indywidualna sprawa trzeba go skroić pod potrzeby uwzględniając jakąś perspektywę czasową ,jak długo ma służyć, jakie trasy będzie pokonywał głównie na co dzień i wiele innych czynników na, które trzeba znać odpowiedzi .Wtedy można dobrać jednostkę napędową i następnie szukać jej w modelach ,a jak już dobierzemy to wtedy wybrany egzemplarz powinien posprawdzać życzliwy fachowiec a i wtedy 100% pewności nie ma ,ale to właściwie wszystko co możemy zrobić ,powodzenia na" nowej drodze"
Pozdrawiam Tomasz.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.