POWRÓT

Golf V 2.0 TDI 140km BKD 2007r - model z 2008r

Kopcenie diesel

Witam. Mam pytanie odnośnie kopcenia diesla na biało. Czy jest możliwość, że będzie kopcił na biało, jeśli jest wyciek zewnętrzny z rurki dochodzącej do nagrzewnicy? Olej czysty, zbiorniczek wyrównawczy z płynem chłodniczym również. Pytanie, czy kopcenie może być spowodowane tylko tym wyciekiem czy może być uszkodzona uszczelka pod głowicą lub sama głowica?

Aktualizacja 1
Gdy odpalę auto na zimnym silniku to nie ma w ogóle dymu, dopiero po przejechaniu kilkuset metrów zaczyna się białe dymienie na biegu jałowym czy też podczas normalnej jazdy na drugim/trzecim biegu, później kopcenie ustaje. Jak już silnik się rozgrzeje, to kopcenie jest niezauważalne, choć czasami, dymu trochę się wydostanie z wydechu na biegu jałowym jak i podczas jazdy. Jakby była uszczelka pod głowicą, to nie powinien kopcić tylko i wyłącznie na biegu jałowym?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
AutoCar FPHU
wiesław | AutoCar FPHU

Widawska 3 , Łódz

jezeli tak kopci rano zimny to O.K wynika to z róznicy temperatur ale jezeli kopci na biało dalej po rozgzaniu to znaczy ze spala płyn chłodniczy / uszczelka , głowica , blok / płyn dostaje sie do komory spalania ostatcza decyzje nalezy podjac po gazometrii .

JBBMotorsport BMW
Mateusz | JBBMotorsport BMW

Jemiołowa 7, Łódź

Witam,
bardzo mi przykro, ale zajmujemy się wyłącznie BMW. Natomiast jeżeli auto kopci na biało to na pewno nie jest to skutkiem wycieku płynu z nagrzewnicy.

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Może być uszczelka pod głowicą lub uszkodzenie samej głowicy.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika