POWRÓT

Kontrola trakcji, przepustnica i obroty

Dzień dobry. Jeżdżę Chryslerem 300c Touring AWD 3,5, benzyna + gaz, rocznik 2007. Od dwóch tygodni mam problem - w trakcie
jazdy (chociaż najczęściej w sytuacjach parkowania czy powolnego poszukiwania miejsca parkingowego) przy zejściu na niskie obroty samochód dostaje lekkich drgawek, następnie zapala się kontrolka kontroli trakcji (świeci w trybie ciągłym), potem zapala się kontrolka elektronicznej kontroli przepustnicy (miga), obroty silnika podskakują do 1000 (niezależnie co robię nie spadają już na niższe) i wszystko trwa w takim stanie aż do zgaszenia silnika. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko pracuje prawidłowo, aż do chwili kiedy wszystkie objawy ponownie się powtarzają. Dzieje się tak zarówno przy pracy na benzynie jak też na gazie, zarówno przy zimnym jak też przy rozgrzanym silniku. W jednostkowych sytuacjach silnik gaśnie. Wymienione świece i przeczyszczona przepustnica jednak problem trwa nadal. Gdzie szukać przyczyny?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Norauto Sosnowiec

ul. Sokolska 31, Sosnowiec

Witamy, objawy które Pan opisuje często są winą niesprawnej cewki lub cewek zapłonowych, warto sprawdzić czy sterownik silnika- poprzez diagnostykę kompusterową- nie zapamiętał jakiejś informacji o wpadaniu zapłonu co może nakierować na którym cylindrze występuje problem.
Pozdrawiam.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat