POWRÓT

komunikat Niskie ciśnienie oleju.

Mam problem, wyświetla się komunikat "niskie ciśnienie oleju" dzieje się to wtedy gdy olej nagrzewa się do 100 stopni, sam komunika pojawia się w momencie np. przy hamowaniu lub zmianie biegów lub zmniejszeniu prędkości.
Za radą mechanika .Zrobiliśmy płukankę ,wymieniliśmy olej oraz filtr oleju, niestety czujnika nie udało się nam zmienić z powodu problemu z dojściem do niego. Został podłączony komputer z diagnostyką, lecz nie wykazało problemów związanych z olejem lub czujnikiem. Silnik był wyłączony podczas diagnostyki.
Komunikat wygląda tak że świeci się stop na czerwono i piszczy. Obecnie jestem w Niemczech i nie wiem czy mogę pomimo problemu tym samochodem się poruszać.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Smart Car Tychy

Przemysłowa 41, Tychy

Przy jakimkolwiek problemie z komunikatem o ciśnieniu oleju nie należy poruszać się pojazdem - możliwy brak smarowania doprowadzi do zatarcia silnika.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam, zdecydowanie odradzam jazdę tym samochodem , faktycznie może to doprowadzić do zniszczenia silnika , diagnostyka komputerowa tutaj nic nie pokarze , musi zostać podłączony przyrząd do pomiaru ciśnienia oleju - problem jest albo w czujniku , albo w stanie samego silnika

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Sprawdźcie ciśnienie w silniku manometrem


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.