POWRÓT

dziwny dźwięk po odpaleniu silnika

Witam

Posiadam Nissana X trail 1,6 DIGT benzyna 2017r , po porannym odpaleniu gdy silnik jest zimny lub po długim postoju jest dziwny dzwięk jakby grzechotanie trwa on około 30-40 sekund z okolic rozrządu. Po czym czasie się stabilizuje i jest ok.
Auto ma przejechane 38 tyś km w serwisie się upierają że konstrukcji silnika nie poprawią , musi chwilę trwać zanim olej dostanie się do magistrali. Gwarancja kończy się za 10 miesięcy czy to jest koniec napinacza czy rozrządu i jak ewentualnie z nimi rozmawiać czy to tylko mój przypadek czy tak ma być?
Proszę o pomoc w tej sprawie.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Cóż, prawdę mówią. Olej potrzebuje chwili na dotarcie do magistrali. Jeśli zalany jest właściwy to można kombinować z napinaczem, ale nie sądzę żeby coś mu było skoro po czasie się napełnia i trzyma.

Auto Centrum Baranowski
UMÓW WIZYTĘ

os. Wichrowe Wzgórze 10, Poznań

Jeżeli nie działo się to wcześniej to dlaczego teraz Pan to słyszy ja uważam że wina jest w napinaczu lub łańcuszku rozrządu

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam, proszę się zastanowić czy było tak zawsze -czy nie , to bardzo istotne ,faktycznie to grzechotanie - pochodzi od rozrządu , i faktycznie czasem jeśli trwa chwilę po odpaleniu - to w niektórych konstrukcjach jest to normalny objaw , ale jeśli wcześniej tego nie było słychać , a teraz tak - to siada rozrząd lub sam napinacz ,niestety w ostatnich latach są to dość częste usterki spotykane u różnych producentów i w wielu silnikach , owszem - ASO jak może to umywa ręce -dla nich to problem, i dodatkowe koszty,


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika