POWRÓT

NISSAN X TRIAL 1,6 DIGT BENZYNA TURBO 2017r

dziwny dźwięk po odpaleniu silnika

Witam

Posiadam Nissana X trail 1,6 DIGT benzyna 2017r , po porannym odpaleniu gdy silnik jest zimny lub po długim postoju jest dziwny dzwięk jakby grzechotanie trwa on około 30-40 sekund z okolic rozrządu. Po czym czasie się stabilizuje i jest ok.
Auto ma przejechane 38 tyś km w serwisie się upierają że konstrukcji silnika nie poprawią , musi chwilę trwać zanim olej dostanie się do magistrali. Gwarancja kończy się za 10 miesięcy czy to jest koniec napinacza czy rozrządu i jak ewentualnie z nimi rozmawiać czy to tylko mój przypadek czy tak ma być?
Proszę o pomoc w tej sprawie.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ
Igor | Redneck serwis samochodów amerykańskich

Przechodnia 14, Węgrów

Cóż, prawdę mówią. Olej potrzebuje chwili na dotarcie do magistrali. Jeśli zalany jest właściwy to można kombinować z napinaczem, ale nie sądzę żeby coś mu było skoro po czasie się napełnia i trzyma.

Auto Centrum Baranowski
UMÓW WIZYTĘ
ACB | Auto Centrum Baranowski

os. Wichrowe Wzgórze 10, Poznań

Jeżeli nie działo się to wcześniej to dlaczego teraz Pan to słyszy ja uważam że wina jest w napinaczu lub łańcuszku rozrządu

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam, proszę się zastanowić czy było tak zawsze -czy nie , to bardzo istotne ,faktycznie to grzechotanie - pochodzi od rozrządu , i faktycznie czasem jeśli trwa chwilę po odpaleniu - to w niektórych konstrukcjach jest to normalny objaw , ale jeśli wcześniej tego nie było słychać , a teraz tak - to siada rozrząd lub sam napinacz ,niestety w ostatnich latach są to dość częste usterki spotykane u różnych producentów i w wielu silnikach , owszem - ASO jak może to umywa ręce -dla nich to problem, i dodatkowe koszty,


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI