POWRÓT

Cykanie w silniku

Część. Kupiłam Seata Leona 1.4 z 2003 roku. Czasami słychać cykanie z silnika. Brat ma też Leona i mówi że to normalne bo auto ma jakiś filtr z węgla i on tak cyka że jeżeli go słychać to dobrze bo znaczy że działa... I jeszcze jedno ,dziwne że tak dłużo czasu zajmuje mu żeby się rozgrzał...czy to normalne czy jednak to wina termostatu?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
SD7 Auto Service
UMÓW WIZYTĘ

Władysława Leonharda 7, Olsztyn

W twoim samochodzie najprawdopodobniej zainstalowany jest tzw filtr węglowy. Dźwięki które określasz jako "cykanie" to praca tzw zaworu taktującego. Układ filtra węglowego odpowiada za wyłapywanie lotnych węglowodorów pochodzących z parującego paliwa i po separacji powrotne odprowadzenie od układu tworzenia mieszanki. Rzeczywiście ten dźwięk potwierdza pracę układu filtra węglowego. Oczywiście pewność uzyskasz po wizycie w warsztacie.
Co do długiego czasu nagrzewania, zwykle odpowiada za to niesprawny, zawieszający się w pozycji otwartej termostat. Usterka niegroźna dla silnika ale za to nieprzyjazna dla portfela. Długo i słabo nagrzewający się silnik to znaczny wzrost zużycia paliwa. Podobnie jak wyżej pewność uzyskasz po wizycie w warsztacie.
Pozdrawiam i zapraszam do serwisu.

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

A długo to ile? Po 5 km powinien stać w pionie.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika