POWRÓT

Ćwierkanie z podwozia na rozgrzanym silniku

Od stycznia 2019 jestem posiadaczem samochodu Toyota Corolla E12 VVT-i 1.4 (wersja SOL, 3 drzwiowy hatchback).
VIN: SB1JM20E10F042629
http://toyota.auto.com.pl/dekoder_vin/

Auto zakupiłem jako trochę zaniedbane, ale z potwierdzonym niedużym przebiegiem około 75 tys.km (obecnie około 78 tys. km).
Aktualnie po odpaleniu samochodu i jeździe przez kilka minut, po rozgrzaniu silnika zaczyna coś ćwierkać przy postoju i włączonym silniku na niskich obrotach (dźwięk dochodzi nie spod maski, a z okolic kół i podwozia, wydechu).

W samochodzie wymieniony został olej silnikowy ostatnio w listopadzie 2018 po 6-letniej przerwie(!)
Wcześniej auto jeździło głównie po mieście i nie było regularnie serwisowane.

Na początku roku, zaraz po zakupie samochodu wymieniłem w nim wszystkie filtry, olej w skrzyni biegów oraz płyn hamulcowy i czynnik chłodniczy.

Wiosną auto doznało usterki w trasie - pękła przepustnica - prawdopodobnie wynikło to z zaniedbania w wymianie filtrów, olejów i płynów przez poprzednią właścicielkę. Przepustnica została wymieniona na używany egzemplarz i obroty silnika są stabilne.

Przy tej okazji w aucie wymienione zostały: sprzęgło (ponieważ biegi zaczęły haczyć), piszczące rolki oraz pasek wielorowkowy, tarcze i klocki przednie oraz komplet opon na nowe.

Mechanik, z którego usług korzystałem do tej pory gwarantował mi ostatnio w lipcu, że auto jest sprawdzone i w pełni sprawne.

Z dodatkowych informacji samochód pokazał mi w czasie upałów w lipcu po starcie silnika 3-krotnie kontrolkę P/S. Elektryczne wspomaganie kierownicy wracało jednak każdorazowo po ponownym odpaleniu silnika i od tamtej pory jest spokój z tym tematem.

Ćwierkanie i lekkie wibracje podczas pracy rozgrzanego silnika na luzie nie są według mnie normalne i poszukuję mechanika, który podejdzie rzetelnie do tematu.
Co może powodować taki stan rzeczy np. uszczelki wydechu, kolektora, pompa wody, świece, rozrząd...?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.

Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika