POWRÓT

chwilowy brak mocy

Witam volvo xc 70 2010r.D5 205km mam taki problem że czasami jak jadę wolno powiedzmy 50 czy 90 i chcę przyspieszyć to okazuje się że auto nie ma mocy i jedzie trybie awaryjnym na desce nie zapala się żadna kontrolka. Czasami po przejechaniu paru kilometrów moc wraca sama a czasami muszę zgasić silnik i chwilę poczekać,na komputerze wyświetla błąd 5 wtrysku ale były zamieniane wtyczki od 4 i 5 wtrysku i dalej pokazuje błąd na 5 czyli wtrysk dobry. Byłem w serwisie i też nie mogą zakodować wtrysku błąd zostaje, na kompie wyswietla też błąd czujnika temperatury spalin ale jak przejechaliśmy się z podpiętym kompem to niby działają,pomóżcie bo już nie wiem co robić może sterownik silnika do naprawy,dodam że wtyczka od wtrysku zmieniona z góry dziękuje za odpowiedzi

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
ZU Effa Stanisław Pacholec Mechanika pojazdowa

3 Maja 86, Tuszyn

Witam, problem może być złożony, błędy to nie wszystko, trzeba sprawdzić parametry. Pytanie , czy wtyczki na wtryskach były przekładane, czy cały wtrysk. Jeżeli po przełożeniu wtrysków problem jest dalej na nr 5 to w najlepszym wypadku weryfikacja wałka i popychaczy oraz pomiar kompresji.

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Sprawdzic oscyloskopem lub komputerem diagnostycznym[czasami w danych bieżacych jest wyswietlane] napiecie na wtryskiwaczachJesli jest równe na wszystkich,problem moze być na wiązce.Jesli jest usterka elektryczna nie zakodujemy wtryskiwacza.Co znaczy czujniki temp.niby działają? w danycch bieżących widać wtedy czy czytają temp, czy nie ,plus do tego jest wykres przyrostu lub spadku temp..Odnosnie mocy-przeczyscić przepływomierz i sprawdzić filtr powietrza .


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.