POWRÓT

check engine po wymianie sondy

Witam, Miałam 2 razy problem z kontrolką świec żarowych. Migała a silnik przeszedł na tryb awaryjny. Po ponownym odpaleniu silnika problem znikał. W końcu jednak zapaliła się kontrolka 'check engine', komputer wywalił błąd P013500 02 Sensor Heater Circ. Bank1-Sensor1-Malufunction, mechanik orzekł, że sonda lambda do wymiany. Tak też zrobiłam lecz nie pomogło, wciąż ten sam błąd. Po wykasowaniu błędu zaraz kontrolka znów się zapala. Zauważyłam jednak, że według instrukcji gniazdo 21 [15A] w skrzynce bezpieczników odpowiada za sonde lambda a u mnie tego bezpiecznika brak. Nie wiem czy powinien się tam znajdować skoro poprzednia sonda funkcjonowała bez niego. Powinnam wsadzić bezpiecznik? Jeśli to nie o sonde chodzi to co to?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
BOSCH SERVICE MOTO HORIZ
UMÓW WIZYTĘ

Trakt Brzeski 88, Warszawa

Witam, temat jest złożony. w brakujący bezpiecznik raczej nie wierzę, ale można spróbować włożyć, choć wątpię żeby to pomogło, bezpieczniki same nie uciekają :-).
Sama sąda lambda, przy tym błędzie to nie wszystko. należy sprawdzić jeszcze układ zasilania i stan rozrządu. oczywiście też należy sprawdzić samą sądę czy działa czy nie. niestety do tego wszystkiego potrzebny jest komputer.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.