POWRÓT

Peugeot 306, 1.6 benzyna, 1999r

Cena za sprzęgło + wymiana

Witam,

Posiadam Peugeota 306 1.6 benzyna 1999, oddałem auto do mechanika z powodu (prawdopodobnie) zepsutego sprzęgła. Jeżdżę od 2 lat i to moja druga wizyta w warsztacie, drobne usterki zazwyczaj robie samemu przy pomocy doświadczonej w tym temacie osoby.
Objawy:
Na zgaszonym silniku biegi wchodzą swobodnie (+ luz na drążku jest już dosyć duży. Wymieniłem cięgno wybieraka ale nie wpłynęło to na luz).
Na włączonym silniku biegi 1 i 2 bardzo ciężko wchodzą a wsteczny prawie za każdym razem zgrzyta.
Po oddaniu do serwisu nikt do mnie nie zadzwonił z określeniem ceny usługi i pytaniem czy robimy czy odbieram auto. Mechanik oznajmił, że zamówił już części i od jutra "będziemy robić". Spytałem o cenę i krzyknął sobie 750 zł za części (sprężyny przedniego zawieszenia + sprzęgło) + 450 za robociznę nie uzwgledniając przy tym wymiany sprężyn. Czy mechanik ma prawo żądać ode mnie takiej ceny przy odbiorze auta nie informując mnie wcześniej o tym co jest uszkodzone, co trzeba wymienić i ile wyniesie koszt naprawy?

Pozdrawiam serdecznie.
Piotr Strzelecki

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
AUTO SERVICE DACAR
ARTUR | AUTO SERVICE DACAR

ŁĘCZYŃSKA 1, LUBLIN

600,- wymiana sprzęgła /materiał+robocizna/

Gadimex ASO Suzuki, SsangYong
Marek | Gadimex ASO Suzuki, SsangYong

Goraszewska 32, Warszawa

Mechanik ma prawo zażądać każdej ceny, a Pan ma prawo się na to NIE zgodzić :-) W każdym normalnym warsztacie koszty naprawy uzgadniane są z Klientem przed zamówieniem części i rozpoczęciem naprawy. Może się zdarzyć sytuacja taka, że po demontażu skrzyni biegów pojawiają się jakieś koszty dodatkowe, ale one nie są zwykle wysokie (np. łożysko podporowe wałka sprzęgłowego, łożyskowanie wałka łapy sprzęgła itp.) Może Pan odebrać samochód bez jego naprawy, ale pewnie będzie Pan musiał ponieść koszty sprawdzenia zawieszenia u układu napędowego..
A tak w ogóle, pomijając brak procedur w warsztacie, o którym Pan pisze, ceny przez nich zaproponowane nie są bardzo wysokie.
Pozdrawiam,
Marek Gadowski

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Witam. Teoretycznie dobry fachowiec powinien zadzwonić do klienta i uzgodnić cenę, poinformować o tym co faktycznie uległo uszkodzeniu. Z drugiej strony pan powinien zastrzec, aby nie wykonywać żadnych napraw bez uprzedniej konsultacji. Ponadto kwota, którą pan podaje nie jest wygórowana za taką robotę i części. Pozdrawiam.

SEPARTS
MAREK SEPARTS | SEPARTS

Saperów 4, Warszawa

sprzęgło+robocizna 600zł
sprężyny+robocizna 440zł
W dzisiejszych czasach standardem jest umawianie się z klientem co do warunków naprawy oraz ceny za naprawę.

Auto-klinika
Krzysztof | Auto-klinika

Gidzińskiego 31, Warszawa

Witam. Mechanik/ warsztat nie ma prawa dokonywania napraw bez zgody właściciela. Normalnie wygląda to tak że jest przeprowadzona diagnoza za umówioną wcześniej kwotę. A po określeniu czasu, kosztów oraz zakresu napraw właściciel pojazdu dostaje kosztorys np. Na maila do akceptacji. W tym wypadku może Pan odmówić zapłaty za wykonaną usługę . Średnia cena wymiany sprzęgła to 400zl wymiana przedniej sprężyny to ok 70zł. Jeśli chodzi o ceny części to rozpiętość jest ogromna. Wszystko zależy od jakości. W tym wypadku np. Można kupić kompletne sprzęgło od 270zl do 1300zł. Polecam internetowy sklep Intercars. Będzie Pan miał orientację ile można za daną częśc zapłacić. Ceny tam podawane są bez rabatu

CARPEX SERWIS - MECHANIKA, BLACHARSTWO, LAKIERNICTWO
UMÓW WIZYTĘ
darek | CARPEX SERWIS - MECHANIKA, BLACHARSTWO, LAKIERNICTWO

Przyce 23, Warszawa

przed kazda naprawa powinna być wykonana wycena naprawy lecz czasami podczas demontażu części dochodzi do zwiększenia kosztów ze względu na dodatkowe części czy czynności ale warsztat powinien informować o takich sprawach w trakcie naprawy


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI