POWRÓT

cały czas pracuje wentylator chłodnicy

Wczoraj podczas jazdy zapaliła się kontrolka "check engine". Podczas jazdy miałem wrażenie jakby spadła moc silnika, a po zgaszeniu silnika okazało się, że pracuje wentylator chłodnicy na wysokich obrotach. Wyłączenie się wentylatora nastąpiło po kilku minutach. Dodam, że wczoraj były trudne warunki na drodze i samochód od spodu był mocno obklejony zmarzniętym śniegiem. Pytanie: co może być przyczyną zaistniałej sytuacji?

Aktualizacja 1
Po 24 godzinnym postoju w garażu, gdy nastąpiło odtajenie zmarzliny podwozia, wentylator nie włącza się. Wydaje się, że wszystko pracuje normalnie ale kontrolka "check engine" nie zgasła.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Bez diagnostyki komputerowej niestety się nie obejdzie. Wentylator ma albo swój czujnik temperatury albo dostaje sygnał ze sterownika silnika. W trybie awaryjnym często aby zapobiec przegrzaniu silnika uruchamiane są wentylatory na maksymalnym biegu. Skoro był zalepiony śniegiem mogło zrobić się zwarcie na kostce czujnika temperatury i podał taki sygnał. Z tym, że to tylko domysły, proszę je potwierdzić lub zaprzeczyć im podpinając auto do testera, w razie czego zapraszam do nas.

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

check oznacza usterkę silnika lub osprzetu.Podłączenie komputera diagnostycznego -kody dane bieżące-da odpowiedz.Mógł być problem chwilowy,auta weszło w tryb awaryjny ,stąd załączony wentylator.Sugestie przedmówcy też słuszne

Car Serwis Jan Igras Mechanika Samochodowa

Łąkowa 46, Bolesławiec

W celu sprawdzenia co jest przyczyną kontrolki należy wykonać test urządzeniem diagnostycznym być może to był chwilowy błąd związany z zmarzniętą instalacją elektryczną.Pozdrawiam

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Proszę wykonać diagnostykę komputerową.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.