POWRÓT

VOLKSWAGEN SHARAN 2.8 V6 4x4 2001r. +LPG

Brak mocy, kontrolka pompy

Brak mocy na 1 i 2 biegu. Przy 204 KM ma problem z rozpędzeniem się. Pali się pomarańczowa kontrolka pompy na zegarach. Komputer wykazał problem z rozrządem. Z silnika nie słychać żadnych niepokojących dźwięków. Jak już się "rozpędzi" to jedzie bez zastrzeżeń. Nie ma problemów z odpalaniem. Czy taka diagnoza komputerowa zawsze wiąże się z wymianą rozrządu czy może być to coś innego ? (cewki i świece wymienione kilka m-cy temu)

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ
ANDRZEJ | Mobilna autodiagnostyka komputerowa

śródmiescie, Wałbrzych

Potrzebna dobra diagnostyka komputerowa,dobrym sprzętem .Kody muszą być opisane po polsku .Następnie przejrzeć dane bieżące urządzeń i dobrze zinterpretować.Jesli są kody błędów swiadczące o rozrządzie typu;Brak synchronozacji czuj.poł. wału korbowego/wałek rozrządu lub Obwód czujnika wałka rozrządu,to wtedy moze bć problem z rozrządem.Nie sądzę ze w pana przypadku to ma miejsce.Byłby wtedy problem z odpalaniem i utratą mocy.Problem tkwi w urządzeniach typu-przepływomierz,przepustnica,zanieczyszczenie kolektora-problem z przepływami powietrza,ew.sonda lambda -zły sklad mieszanki.To bardziej prawdopodobna.Oczywiscie moze być coś innego gdyż nie widzimy pacjenta

IKcar Igor Krzewina
Radek IKcar Wrocław | IKcar Igor Krzewina

Paczkowska 26, Wrocław

Jeżeli komputer wskazuje na problem z rozrządem, a wcześniej było dobrze, to najczęściej wiąże się to z koniecznością wymiany rozrządu.

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ
Igor | Redneck serwis samochodów amerykańskich

Przechodnia 14, Węgrów

Przed jakimkolwiek wymienianiem części na oślep polecam przede wszystkim spojrzeć na ustawienie rozrządu. Jeśli przeskoczył- na duch wymienić.

Finco s.c.
UMÓW WIZYTĘ
Grzegorz | Finco s.c.

Fabryczna 10 Hala C9, Wrocław

Witam,
czy w aucie podczas wymiany świec zrobiono pomiar kompresji ?
czy problem z brakiem mocy występuje zarówno podczas jazdy z wykorzystaniem paliwa podstawowego ( benzyna) jak i po przełączeniu na LPG ?
czy odczytane wcześniej kody usterek związane były z zapłonem (wypadanie zapłonu) czy z usterkami typu "czujnik położenia wału/wałka brak sygnału, sygnał nieczytelny itp. w zależności od użytego diagnoskopu, brak synchronizacji itp. ?
jak pracuje silnik na biegu jałowym, praca równomierna czy nie?
W zapytaniu jest zbyt mała ilość informacji by odnieść się do problemu.
Auto wymaga poprawnego zdiagnozowania i dopiero wtedy można przystąpić do naprawy.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI