POWRÓT

Brak mocy, kontrolka pompy

Brak mocy na 1 i 2 biegu. Przy 204 KM ma problem z rozpędzeniem się. Pali się pomarańczowa kontrolka pompy na zegarach. Komputer wykazał problem z rozrządem. Z silnika nie słychać żadnych niepokojących dźwięków. Jak już się "rozpędzi" to jedzie bez zastrzeżeń. Nie ma problemów z odpalaniem. Czy taka diagnoza komputerowa zawsze wiąże się z wymianą rozrządu czy może być to coś innego ? (cewki i świece wymienione kilka m-cy temu)

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Potrzebna dobra diagnostyka komputerowa,dobrym sprzętem .Kody muszą być opisane po polsku .Następnie przejrzeć dane bieżące urządzeń i dobrze zinterpretować.Jesli są kody błędów swiadczące o rozrządzie typu;Brak synchronozacji czuj.poł. wału korbowego/wałek rozrządu lub Obwód czujnika wałka rozrządu,to wtedy moze bć problem z rozrządem.Nie sądzę ze w pana przypadku to ma miejsce.Byłby wtedy problem z odpalaniem i utratą mocy.Problem tkwi w urządzeniach typu-przepływomierz,przepustnica,zanieczyszczenie kolektora-problem z przepływami powietrza,ew.sonda lambda -zły sklad mieszanki.To bardziej prawdopodobna.Oczywiscie moze być coś innego gdyż nie widzimy pacjenta

IKcar Igor Krzewina

Paczkowska 26, Wrocław

Jeżeli komputer wskazuje na problem z rozrządem, a wcześniej było dobrze, to najczęściej wiąże się to z koniecznością wymiany rozrządu.

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Przed jakimkolwiek wymienianiem części na oślep polecam przede wszystkim spojrzeć na ustawienie rozrządu. Jeśli przeskoczył- na duch wymienić.

Finco s.c.
UMÓW WIZYTĘ

Fabryczna 10 Hala C9, Wrocław

Witam,
czy w aucie podczas wymiany świec zrobiono pomiar kompresji ?
czy problem z brakiem mocy występuje zarówno podczas jazdy z wykorzystaniem paliwa podstawowego ( benzyna) jak i po przełączeniu na LPG ?
czy odczytane wcześniej kody usterek związane były z zapłonem (wypadanie zapłonu) czy z usterkami typu "czujnik położenia wału/wałka brak sygnału, sygnał nieczytelny itp. w zależności od użytego diagnoskopu, brak synchronizacji itp. ?
jak pracuje silnik na biegu jałowym, praca równomierna czy nie?
W zapytaniu jest zbyt mała ilość informacji by odnieść się do problemu.
Auto wymaga poprawnego zdiagnozowania i dopiero wtedy można przystąpić do naprawy.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.