POWRÓT

Peugot 207 SW RC 174 KM 2008r

Benzyna w oleju

Nie ma się co rozwodzić nad mankamentami tego silnika....Wymieniłem rozrząd, przewód olejowy sprężarki itd. Od pewnego czasu /teraz w zimie/ pojawia mi się benzyna w oleju. Mechanik wymienił końcówki wtrysków, serwis przeprowadził diagnostykę komputerową - nie wykazała żadnych nieprawidłowości...Nie wiem co robić? Boję się jeżdzić ,bo silnik pracuje na mieszance oleju z etyliną i pewno padnie. Co można jeszcze sprawdzić lub wymienić/?/ ...oprócz samochodu.

Aktualizacja 1
Oczywiście, olej został wymieniony po wymianie końcówek wtrysków.U mechanika pompa wysokiego dawała za dużo.W serwisie Peugota - wszystko ok. Jestem skołowany,bo już 1 tys. wydałem na końcówki, teraz ok. 1,5 na pompę ? A jak to znowu nie to : może sonda lambda ,a może elektro zawór faz rozrządu?
- Takie sugestie słyszałem...Tak można wymienić 3/4 samochodu metodą prób i błędów,a etylina nadal leci do miski.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Przede wszystkim, trzeba wymienić olej w silniku. Czy ktoś sprawdził, czy po wymianie końcówek wtrysków było dobrze czy nadal źle? Skąd pewność, że była benzyna w oleju? Można ewentualnie wykonać jazdę z podpiętym testerem i sprawdzić dane bieżące, zwłaszcza te dotyczące układu paliwowego.

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Czy nadal dostaje się paliwo do oleju? Czy podczas diagnostyki były zarejestrowane jakiekolwiek błędy? Jeśli serwis Panu powiedział, że nie ma żadnych nieprawidłowości - może były błędy tylko uznali, że nie dotyczą usterki, którą Pan opisuje. W razie pytań proszę o kontakt mailowy - nie dostajemy niestety powiadomień o aktualizacjach, które Pan dodaje.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI