POWRÓT

Audi A3 1.9 TDI gaśnie na dojeżdżaniu

Witam.

Mam ostatnio problem z autem. Przy dojeżdżaniu np. do świateł czy ronda i wrzuceniu luzu samochód gaśnie. Dzieje się tak na rozgrzanym silniku i raczej tylko gdy jest wrzucony bieg jałowy. Rozgrzane auto potrafi też zgasnąć podczas cofania gdy puszczam sprzęgło. Podczas ruszania do przodu podobnie. Wrzucam jedynie, puszczam sprzęgło. Auto jedzie, jednak gdy znowu nacisne sprzęgło samochód gaśnie. Podczas jazdy lub lekkiego przyspieszania samochód też niekiedy szarpie.

Mechanik podpiął VAG i wskazało na czujnik położenia wału. Został wymieniony. Odebrałem auto i problem nadal występuje. Dodatkowo podczas spokojnej jazdy zaczęło szarpać autem i zaczela migać kontrola świec żarowych. Po wyłączeniu i włączeniu auta znowu normalnie. Jednak na skrzyżowaniu znowu auto zgasło na luzie.

Wrocilem do mechanika, tym razem wyskoczył błąd czujnik wału korbowego. Zostawiłem auto. Mechanik wymienił czujnik na jakiś, który miał na stanie. Sam jechał autem i znowu zgasło na skrzyżowaniu. Błędów tym razem nie pokazało. Na biegu jałowym obroty lekko falują na wykresie.

Czy macie jakiś pomysł o co może chodzić. Zastanawiam się nad poszukaniem dobrego elektromechanika i sprawdzenia samochodu zanim wymienię pół auta. Ktoś miał podobne przypadki? Możecie doradzic?

Pozdrawiam.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.

Porównaj ofert OC.

Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat