POWRÓT

2.0 hdi 163 KM szarpanie od 1500 obr

Witam. Pacjent Peugeot 508 SW 2.0 hdi, 163 KM, 2012r.. Problem z poszarpywaniem od 1500 obr/min na zimnym silniku. Przy jeździe ze stałą prędkością i delikatnym przyspieszaniu od 1500 obr/min samochód poszarpuje jakby wyrywał do przodu i zwalniał. Jak dynamiczniej przyspieszę to nie ma problemu, płynnie się zbiera. Dziwne, bo dzieje się tak, gdy temperstura zewnętrzna jest wyższa niż 18 stopni C. Gdy silnik osiągnie temperaturę robocza to śmiga dobrze. W chłodniejsze dni na zimnym chodzi jak zegarek. Po odpięciu przepływomierza tak jakby nie szarpało(nie wywaliło błędu), a po odpięciu egr jakby się nasiliło to szarpanie(wywaliło błąd). Wymienione części to:
-regulator ciśnienia paliwa przy pompie,
-Przepływomierz,
-czujnik ciśnienia doładowania przy kolektorze,
-wtryski były wymontowane i sprawdzane(są dobre). Nie chcę wymieniać nic po omacku bo przełożę cały osprzęt a problem będzie dalej. Co może dolegać mojemu autku? Dziękuję pozdrawiam

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Euromaster SOCHACKI

Robotnicza 72A, Wrocław

Zapraszam na diagnostykę,
Sochacki serwis EUROMASTER
ul. Robotnicza 72a

Krakowska152 AutoSerwis
UMÓW WIZYTĘ

Krakowska 152, Wrocław

Dzień dobry, problem który Pan opisuje najprościej będzie go rozwiązać Autoryzowanej Stacji Obsługi, gdyż posiadają wszelkie dane techniczne jak i sposoby postępowania w danych przypadkach awarii. Problem MOŻE leżeć w oprogramowaniu sterownika. Jedynie ASO posiada możliwości reprogramingu sterownika. Proszę pamiętać iż jest to tylko sugestia z naszej strony, a każdy serwis będzie potrzebował wykonać Panu podstawową diagnostykę komputerową, co wiąże się z kosztami 100-200 zł.
Pozdrawiamy


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat