Zabezpieczenia antykradzieżowe

Ustrzec się przed złodziejem nie jest łatwo, ale na szczęście jest to możliwe. Istnieje wiele systemów zabezpieczeń, które możemy wykorzystać w walce z kradzieżami. Interesuje Cię blokada skrzyni biegów lub blokada układu kierowania? A może skuteczniejsze będzie dla Ciebie lokalizowanie auta za pomocą monitoringu GPS? Jakąkolwiek formę systemów antykradzieżowych wybierzesz, poszukaj warsztatu z doświadczeniem, specjalizującego się w serwisie zabezpieczeń samochodowych. Wybór jest spory, warto więc dobrać przy pomocy fachowca najlepsze rozwiązanie.

zabezpieczenia antykradzieżowe

1. Alarm

Najpopularniejsze rozwiązanie, niestety często nieskuteczne. Doświadczeni złodzieje obejdą je bez większych problemów. Nie znaczy to jednak, że należy z nich rezygnować. Nie zakładaj alarmów fabrycznych, bo te są konstruowane na dużą skalę. Mechanizm ich działania jest więc ogólnie znany i nietrudno go obejść. Postaw raczej na zabezpieczenie z mniejszego serwisu, które ma o wiele większe szanse z starciu z rabusiem. Dobry alarm wykorzystuje dynamicznie generowany kod – sygnał wysłany przez pilota jest więc za każdym razem inny.

2. Blokada skrzyni biegów

W dziedzinie blokad serwisy prześcigają się wręcz w kolejnych rozwiązaniach. Możesz na przykład zdecydować się na montaż ukrytego włącznika paliwa lub blokadę skrzyni biegów. Daj sobie spokój z blokadą zewnętrzną, którą łatwo można zdemontować – najlepsze są wewnętrzne mechaniczne i elektromechaniczne. Pod poszyciem tunelu środkowego i z wykorzystaniem istniejących otworów technologicznych pojazdu montuje się ramkę ze stalowym trzpieniem. Uniemożliwia to kierowcy zmianę biegu. Rozwiązanie jest bardzo skuteczne i warto w nie zainwestować.

3. Czujniki GPS

System ten polecany jest szczególnie osobom, które mają droższe auta i wyjątkowo boją się o ich bezpieczeństwo. W przypadku kradzieży szybko odnajdziesz swój pojazd. Możesz monitorować lokalizację swojego samochodu np. na komputerze. Mniej zaawansowane systemy kosztują już około 200zł. Jeśli jednak autem zainteresuje się doświadczony złodziej, może on łatwo zagłuszyć sygnał urządzenia. Możesz także zdecydować się na droższe rozwiązanie. Minus? Comiesięczny abonament.

4. Przełącznik odcinający zapłon

Podstawowa zasada jest taka, że im mniej osób wie o tym zabezpieczeniu, tym mniej. Warto więc zakładać je u sprawdzonego, doświadczonego mechanika. Przełącznik można zamontować w dowolnym miejscu, które pasuje właścicielowi pojazdu. W przypadku próby kradzieży złodziej musi się nieźle „namęczyć”, aby go znaleźć i najczęściej się to nie udaje. System taki można czasowo dezaktywować, gdy oddaje się auto np. do naprawy.

5. Immobiliser

Działa na zasadzie automatycznego blokowania trzech obwodów: zapłonu, rozrusznika i systemu zasilania paliwem. Dzieje się to już kilkanaście sekund po wyłączeniu stacyjki. Uruchomienie auta jest możliwe tylko po zbliżeniu do czujnika specjalnego transpondera.

6. Ubezpieczenie

Brzmi banalnie, ale to podstawa, jeśli chodzi o zabezpieczenie auta. W przypadku kradzieży możemy wtedy liczyć na odszkodowanie. Wystarczy wykupić polisę auto-casco z opcją ochrony przed kradzieżą. Pamiętaj jednak, aby dokładnie przeczytać umowę – zwłaszcza punkty dotyczące tzw. wyłączeń.

 

 

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Azot w oponach – czy warto?

Azot w oponach – czy warto?

Coraz więcej posiadaczy aut decyduje się wypełniać opony samochodu azotem, zamiast powietrzem atmosferycznym. Skąd taki pomysł? Zwolennicy rozwiązania twierdzą, że jest to opcja bezpieczniejsza,...

więcej

Przewóz zwierząt w samochodzie

Przewóz zwierząt w samochodzie

Bardzo często wiele osób w okresie letnim lub też wiosennym decyduje się na wyjazd w celu odpoczynku. Warto pamiętać, iż taka weekendowa podróż niesie za sobą konieczność zabrania również do...

więcej

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Dwumasowe koło zamachowe jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia nowoczesnych samochodów. Wpływa na prawidłową pracę silnika oraz układu zmiany biegów. Warto, zatem wyjaśnić kilka kwestii...

więcej

Jak korzystnie sprzedać auto?

Jak korzystnie sprzedać auto?

Handlarze samochodowi, aby ubić jak najlepszy interes, stosują szereg trików, które znacznie uatrakcyjniają ofertę. I bardzo często klienci łapią się na takie sztuczki, nie zdając sobie sprawy z...

więcej