Zabezpieczenia antykradzieżowe

Ustrzec się przed złodziejem nie jest łatwo, ale na szczęście jest to możliwe. Istnieje wiele systemów zabezpieczeń, które możemy wykorzystać w walce z kradzieżami. Interesuje Cię blokada skrzyni biegów lub blokada układu kierowania? A może skuteczniejsze będzie dla Ciebie lokalizowanie auta za pomocą monitoringu GPS? Jakąkolwiek formę systemów antykradzieżowych wybierzesz, poszukaj warsztatu z doświadczeniem, specjalizującego się w serwisie zabezpieczeń samochodowych. Wybór jest spory, warto więc dobrać przy pomocy fachowca najlepsze rozwiązanie.

zabezpieczenia antykradzieżowe

1. Alarm

Najpopularniejsze rozwiązanie, niestety często nieskuteczne. Doświadczeni złodzieje obejdą je bez większych problemów. Nie znaczy to jednak, że należy z nich rezygnować. Nie zakładaj alarmów fabrycznych, bo te są konstruowane na dużą skalę. Mechanizm ich działania jest więc ogólnie znany i nietrudno go obejść. Postaw raczej na zabezpieczenie z mniejszego serwisu, które ma o wiele większe szanse z starciu z rabusiem. Dobry alarm wykorzystuje dynamicznie generowany kod – sygnał wysłany przez pilota jest więc za każdym razem inny.

2. Blokada skrzyni biegów

W dziedzinie blokad serwisy prześcigają się wręcz w kolejnych rozwiązaniach. Możesz na przykład zdecydować się na montaż ukrytego włącznika paliwa lub blokadę skrzyni biegów. Daj sobie spokój z blokadą zewnętrzną, którą łatwo można zdemontować – najlepsze są wewnętrzne mechaniczne i elektromechaniczne. Pod poszyciem tunelu środkowego i z wykorzystaniem istniejących otworów technologicznych pojazdu montuje się ramkę ze stalowym trzpieniem. Uniemożliwia to kierowcy zmianę biegu. Rozwiązanie jest bardzo skuteczne i warto w nie zainwestować.

3. Czujniki GPS

System ten polecany jest szczególnie osobom, które mają droższe auta i wyjątkowo boją się o ich bezpieczeństwo. W przypadku kradzieży szybko odnajdziesz swój pojazd. Możesz monitorować lokalizację swojego samochodu np. na komputerze. Mniej zaawansowane systemy kosztują już około 200zł. Jeśli jednak autem zainteresuje się doświadczony złodziej, może on łatwo zagłuszyć sygnał urządzenia. Możesz także zdecydować się na droższe rozwiązanie. Minus? Comiesięczny abonament.

4. Przełącznik odcinający zapłon

Podstawowa zasada jest taka, że im mniej osób wie o tym zabezpieczeniu, tym mniej. Warto więc zakładać je u sprawdzonego, doświadczonego mechanika. Przełącznik można zamontować w dowolnym miejscu, które pasuje właścicielowi pojazdu. W przypadku próby kradzieży złodziej musi się nieźle „namęczyć”, aby go znaleźć i najczęściej się to nie udaje. System taki można czasowo dezaktywować, gdy oddaje się auto np. do naprawy.

5. Immobiliser

Działa na zasadzie automatycznego blokowania trzech obwodów: zapłonu, rozrusznika i systemu zasilania paliwem. Dzieje się to już kilkanaście sekund po wyłączeniu stacyjki. Uruchomienie auta jest możliwe tylko po zbliżeniu do czujnika specjalnego transpondera.

6. Ubezpieczenie

Brzmi banalnie, ale to podstawa, jeśli chodzi o zabezpieczenie auta. W przypadku kradzieży możemy wtedy liczyć na odszkodowanie. Wystarczy wykupić polisę auto-casco z opcją ochrony przed kradzieżą. Pamiętaj jednak, aby dokładnie przeczytać umowę – zwłaszcza punkty dotyczące tzw. wyłączeń.

 

 

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Skoda Citigo - Cena wymiany rozrządu

Skoda Citigo - Cena wymiany rozrządu

 Skoda Citigo to najmniejsz model produkowany przez czeskiego producenta. Jego produkcja rozpoczęła się w 2011 roku i trwa do dziś. Tym samym jest on bezpośrednim konkurentem w swojej klasie...

więcej

Nissan Qashqai I - Cena wymiany rozrządu

Nissan Qashqai I - Cena wymiany rozrządu

 Produkcja Nissana Qashqai I generacji ruszyła w 2007 roku i trwa do chwili obecnej, jednak w międzyczasie (2013 r.) model przeszedł facelifting. Kierowcy wybierać mogli pośród dwóch silników...

więcej

Hyundai i20 I - Cena wymiany rozrządu

Hyundai i20 I - Cena wymiany rozrządu

  Hyundai i20 to następca małego modelu miejskiego Getz. Stanowi on uzupełnienie w gamie pomiędzy modelami i10 i i30. Produkowany był w latach 2008-2014, a do dyspozycji kierowców...

więcej

Nissan Micra III - Cena wymiany rozrządu

Nissan Micra III - Cena wymiany rozrządu

 Nissan Micra produkowany w latach 2003-2010 to już trzecia generacja bardzo popularnego, małego auta miejskiego. Występował on w wersji nadwoziowej 3 i 5 drzwiowej oraz Coupe-Cabrio. Model...

więcej