Wymiana szyby przedniej, cena

Średnia cena usługi: od 113,87 PLN do 192,58 PLN

Na przedniej szybie Twojego samochodu pojawiły się pęknięcia, odpryski, rysy? Szyba czołowa musi zapewniać idealną widoczność, opierać się uderzeniom ciał obcych, czy też obciążeniom termicznym. Jest narażona też na częste cykle mycia i pracę wycieraczek, a musi przecież zapewniać kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo. Istnieje wiele regulacji dotyczących przedniej szyby samochodowej, a przede wszystkim wymagań co do jej konstrukcji. Warto je znać, aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę i spokój od mandatów.

wymiana szyby przedniej

Ile kosztuje wymiana szyby przedniej?

Sama cena usługi jest z reguły stała i zawiera się w kwocie 150-200 zł niezależnie od marki auta. Różnice pojawiają się przy zakupie samej szyby, która potrafi kosztować od 200 zł przy prostej konstrukcji do ponad 1000 zł jeżeli auto jest wyposażone w czujnik deszczu czy warstwę akustyczną.

Kiedy można naprawić szybę czołową, a kiedy wymienić?

W wielu przypadkach można zlikwidować uszkodzenia bez konieczności wymiany szyby. Przede wszystkim uszkodzenie nie może znajdować się w polu widzenia kierowcy i musi być w miarę nowe. Odprysk może mieć średnicę od 5 do 20mm i musi być oddalone od krawędzi szyby przynajmniej o 10 cm. Zniszczone i porysowane szyby, które mają wiele uszkodzeń, należy wymienić, ponieważ ich regeneracja nie opłaca się kompletnie. Jeśli już zdecydujemy się na wymianę, lepiej postawić na dobry warsztat specjalistyczny, niż ASO. Wizyta w tym ostatnim kompletnie się nie opłaca – na 100% przepłacimy. Z kolei profesjonalne serwisy szyb mają dostęp do różnych marek i oferują pełen zakres usług za przyzwoitą kwotę.

Szybę przednią należy wymienić, kiedy pojawią się na niej pęknięcia. Dodatkowym argumentem kwalifikującym są wyraźne ślady wycieraczek – polerowanie w niczym tu już nie pomoże. Jeśli zauważyłeś już odprysk, czy małe pęknięcie, natychmiast zabezpiecz je przed brudem i wilgocią – wystarczy przykleić w tym miejscu kawałek taśmy, a następnie udać się do warsztatu. Tylko szybka reakcja może uratować szybę. Profesjonalny serwis po wykonaniu regeneracji potrafi przywrócić jej aż 95% oryginalnej wytrzymałości!

Wymiana szyby przedniej a naklejka rejestracyjna

Wymiana szyby przedniej wiążę się z przełożeniem naklejki rejestracyjnej umieszczonej w jej prawem dolnym rogu. Niestety, naklejkę dostajemy jedną, więc nie można jej tak po prostu zdrapać ze starej szyby. W dodatku, jest ona skonstruowana jak winieta do opłat drogowych - rozrywa się podczas zwykłej próby odklejenia. Na szczęście fachowcy, którzy wymieniają szybę mają na to sposób. Wystarczy odpowiednio rozgrzać szybę w celu rozpuszczenia kleju. Następnie naklejka zostaje umiejętnie zdjęta i umieszczona na folii zabezpieczającej. Po zamontowaniu nowej szyby, stara naklejka zostaje przyklejona we właściwe miejsce ponownie dopuszczając samochód do ruchu. Jeżeli właśnie przerejestrowałeś samochód i musisz usunąć starą naklejkę oraz przykleić nową, każdy serwis szyb samochodowych w kilka minut wykona usługę za ok. 20 zł. Samodzielne usuwanie starej naklejki to bardzo czasochłonna czynność i grozi porysowaniem szyby.

Wymiana szyby w samochodzie u klienta

 Jeżeli nie jesteś w stanie odstawić auta do serwisu, niektóre firmy świadczą usługi mobilne. W takim przypadku bus z potrzebną szybą i narzędziami zostaje wysłany pod wskazany adres. Wymianę szyby można przeprowadzić w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Jednym z warunków jest pogoda. Jeżeli auto nie znajduje się pod zadaszeniem, wymiana szyby np. w deszcz jest niemożliwa.

Jak dbać o szybę czołową?

 • wymieniaj wycieraczki na czas
 • rozmrażaj szybę ciepłym nadmuchem powietrza, a jak najmniej mechaniczną skrobaczką
 • wymieniaj filtr kabinowy w celu skutecznego odparowywania wilgoci z szyby. Ruchy ścierką po szybie powodują powstawanie smug.
 • stosuj płyn do szyb bez amoniaku. Ten dodatek wpływa na żywotność uszczelek
 • dbaj o dysze spryskiwaczy. Praca wycieraczek na sucho z źle nawilżoną szybą powodują jej rysowanie
 • zmywaj owady z szyby środkami chemicznymi. Mechaniczne szorowanie może porysować szybę
 • stosuj maty ochronne na szybę, gdy przewidziane są przymrozki. Eliminuje to problem z mechanicznym skrobaniem powierzchni

Etapy wymiany przedniej szyby

 1. demontaż plastikowych maskownic, listew ozdobnych, wycieraczek
 2. wycinanie szyby
 3. oczyszczanie wnęki szyby z pozostałości kleju
 4. usunięcie rdzawych naleciałości i zabezpieczenie ramki szyby, jeżeli sytuacja tego wymaga
 5. wklejenie nowej szyby
 6. montaż maskownic i listew ozdobnych oraz wycieraczek

Gdzie wymienić szybę przednią?

 Najlepiej zlecić wymianę szyby firmom zajmującym się głównie tą usługą. Mają oni najlepszy dostęp do różnych producentów oraz największe doświadczenie. Wiele serwisów samochodowych nie posiada własnego działu zajmującego się szybami, tylko zamawia mobilny oddział specjalistów firmy zewnętrznej.

Zobacz, gdzie wymienisz szybę w Twojej okolicy
Białystok Bydgoszcz Gdańsk
Gorzów Wlkp. Katowice Kielce
Kraków Lublin Łódź
Poznań Szczecin Toruń
Warszawa Wrocław Zielona Góra

WYSZUKAJ NA MAPIE

Nasze porady

Jak dbać o szyby samochodowe ?

Jak dbać o szyby samochodowe ?

Szyby samochodowe myte są porządnie z reguły podczas wizyty na myjni, a przez pozostały okres użytkowania spryskiwane są płynem do szyb i myte przez wycieraczki. Jeżeli kierowca bywa na myjni raz...

więcej

 Jak pokonać parujące szyby?

Jak pokonać parujące szyby?

W okresie jesienno-zimowym zmorą kierowców jest parowanie szyb. To efekt zwiększonej wilgotności powietrza i dużej różnicy temperatur we wnętrzu samochodu i na zewnątrz. Jest na to kilka sposobów,...

więcej

BMW Serii 1 F20-21 - Cena wymiany rozrządu

BMW Serii 1 F20-21 - Cena wymiany rozrządu

 BMW Serii 1 F20-21 to kontynuacja modelu E81-87 który odniósł duży sukces. Model urósł w porównaniu do poprzednika nie tylko na zewnątrz. Gama silników benzynowych liczy aż 14 jednostek oraz...

więcej

BMW Serii 3 E46 - Cena wymiany rozrządu

BMW Serii 3 E46 - Cena wymiany rozrządu

 Model E46 to czwarty samochód pojawiający się w ofercie BMW Serii 3. Jest następcą bardzo popularnego E36, a jego produkcja rozpoczęła się w 1998 roku. W 2001 roku model przeszedl...

więcej