Pobierz darmową aplikację mobilną

Wymiana szyby przedniej, cena

Średnia cena usługi: od 106,00 PLN do 176,00 PLN

Na przedniej szybie Twojego samochodu pojawiły się pęknięcia, odpryski, rysy? Szyba czołowa musi zapewniać idealną widoczność, opierać się uderzeniom ciał obcych, czy też obciążeniom termicznym. Jest narażona też na częste cykle mycia i pracę wycieraczek, a musi przecież zapewniać kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo. Istnieje wiele regulacji dotyczących przedniej szyby samochodowej, a przede wszystkim wymagań co do jej konstrukcji. Warto je znać, aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę i spokój od mandatów.

Nie jest żadną tajemnicą, że szkło jest kruche i nietrudno o jego stłuczenie. W przypadku szyb samochodowych jest to tym bardziej prawdopodobne, ponieważ narażone są na ciągłe wstrząsy, zmiany temperatur, a także kamyki wystrzeliwane spod kół. W efekcie często na ich powierzchni pojawiają się tzw. pajączki, które niełatwo usunąć.

W wielu przypadkach można zlikwidować uszkodzenia bez konieczności wymiany szyby. Przede wszystkim uszkodzenie nie może znajdować się w polu widzenia kierowcy i musi być w miarę nowe. Odprysk może mieć średnicę od 5 do 20mm i musi być oddalone od krawędzi szyby przynajmniej o 10 cm. Zniszczone i porysowane szyby, które mają wiele uszkodzeń, należy wymienić, ponieważ ich regeneracja nie opłaca się kompletnie. Jeśli już zdecydujemy się na wymianę, lepiej postawić na dobry warsztat specjalistyczny, niż ASO. Wizyta w tym ostatnim kompletnie się nie opłaca – na 100% przepłacimy. Z kolei profesjonalne serwisy szyb mają dostęp do różnych marek i oferują pełen zakres usług za przyzwoitą kwotę.

Szybę przednią należy wymienić, kiedy pojawią się na niej pęknięcia. Dodatkowym argumentem kwalifikującym są wyraźne ślady wycieraczek – polerowanie w niczym tu już nie pomoże. Jeśli zauważyłeś już odprysk, czy małe pęknięcie, natychmiast zabezpiecz je przed brudem i wilgocią – wystarczy przykleić w tym miejscu kawałek taśmy, a następnie udać się do warsztatu. Tylko szybka reakcja może uratować szybę. Profesjonalny serwis po wykonaniu regeneracji potrafi przywrócić jej aż 95% oryginalnej wytrzymałości!

Wymiana szyby przedniej to zadanie wyłącznie dla fachowców – nie próbuj tego sam, ponieważ skutki mogą być opłakane, a ty narazisz się na duże koszty. Najpierw dokonają oni ostrożnego rozcięcia spoiwa na całym obwodzie starej szyby, potem oczyszczą wszystkie elementy ze starego kleju, a po nałożeniu nowego wkleją nieuszkodzoną szybę. Warto pamiętać, że po wklejeniu szyby trzeba odczekać trochę czasu, żeby klej zdążył się zawiązać. Kiedy już wyjedziemy z warsztatu, musimy się wystrzegać mycia samochodu przez około dwa dni, aby całość się zawiązała.

I to już wszystko – jak widać proces jest prosty w zrozumieniu, ale wymagający wiedzy i doświadczenia. Wystarczy wybrać więc dobry warsztat i mamy problem z głowy!

 

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Jak zakładać łańcuchy śniegowe?

Jak zakładać łańcuchy śniegowe?

Łańcuchy śniegowe są sprzętem niezbędnym podczas zimowej wyprawy w góry. Korzysta się z nich raczej rzadko, ale jeśli już to w trudnych warunkach atmosferycznych. Warto więc wiedzieć jak to...

więcej

Przewóz zwierząt w samochodzie

Przewóz zwierząt w samochodzie

Bardzo często wiele osób w okresie letnim lub też wiosennym decyduje się na wyjazd w celu odpoczynku. Warto pamiętać, iż taka weekendowa podróż niesie za sobą konieczność zabrania również do...

więcej

 Jak pokonać parujące szyby?

Jak pokonać parujące szyby?

W okresie jesienno-zimowym zmorą kierowców jest parowanie szyb. To efekt zwiększonej wilgotności powietrza i dużej różnicy temperatur we wnętrzu samochodu i na zewnątrz. Jest na to kilka sposobów,...

więcej

Jak dbać o szyby samochodowe ?

Jak dbać o szyby samochodowe ?

Pytanie niby banalne, a jednak jak najbardziej uzasadnione. Wielu posiadaczy samochodów nie zwraca na nie większej uwagi – od czasu do czasu wyczyści szyby, a potem całkowicie o nich zapomina....

więcej
Darmowa aplikacja mobilna

Nasza aplikacja działa poprawnie na wszystkich platformach mobilnych.
W celu jej pobrania wystarczy przejść do wybranego sklepu.

Pobierz z App Store

Pobierz ze Sklepu Windows

Wyślij aplikację na Twój telefon

SMS-em otrzymasz link do pobrania naszej aplikacji.

Pobierz