Wymiana szyby przedniej, cena

Średnia cena usługi: od 109,68 PLN do 188,71 PLN | sprawdź w okolicy

wymiana szyby przedniej

Szyba przednia wymieniana zostaje z reguły na skutek uszkodzeń mechanicznych. Z biegiem czasu powłoka szyby zostaje wytarta i porysowana przez wycieraczki, myjnie automatyczne czy inne obiekty mające z nią większy lub mniejszy kontakt. Jednak głównym powodem wymiany szyby czołowej są odpryski i pęknięcia spowodowane przez wylatujące spod kół samochodów kamienie. Niewielkie odpryski można uzupełnić, jednak szyba taka nigdy nie powraca do stanu wyjściowego. Wymieniając szybę czołową kierowca ma duży wybór producentów i zastosowanych technologii. Warto uwzględnić specjalnie wygłuszające szyby akustyczne do samochodów z silnikiem diesla, które w większym stopniu izolują klekot jednostki napędowej od wnętrza kabiny. Dodatkowo można wybrać szyby fotochromatyczne, które odbijają część światła zmniejszając nagrzewanie kabiny latem, oraz utrzymując ciepło zimą. Cena szyby może wzrosnąć, jeżeli samochód jest wyposażony np. w czujniki deszczu, które umieszczone są w okolicy lusterka i wymagają specjalnego obszaru przygotowanego do pomiaru wielkości opadów.

Na przedniej szybie Twojego samochodu pojawiły się pęknięcia, odpryski, rysy? Szyba czołowa musi zapewniać idealną widoczność, opierać się uderzeniom ciał obcych, czy też obciążeniom termicznym. Jest narażona też na częste cykle mycia i pracę wycieraczek, a musi przecież zapewniać kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo. Istnieje wiele regulacji dotyczących przedniej szyby samochodowej, a przede wszystkim wymagań co do jej konstrukcji. Warto je znać, aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę i spokój od mandatów.

wymiana szyby przedniej

Nie jest żadną tajemnicą, że szkło jest kruche i nietrudno o jego stłuczenie. W przypadku szyb samochodowych jest to tym bardziej prawdopodobne, ponieważ narażone są na ciągłe wstrząsy, zmiany temperatur, a także kamyki wystrzeliwane spod kół. W efekcie często na ich powierzchni pojawiają się tzw. pajączki, które niełatwo usunąć.

W wielu przypadkach można zlikwidować uszkodzenia bez konieczności wymiany szyby. Przede wszystkim uszkodzenie nie może znajdować się w polu widzenia kierowcy i musi być w miarę nowe. Odprysk może mieć średnicę od 5 do 20mm i musi być oddalone od krawędzi szyby przynajmniej o 10 cm. Zniszczone i porysowane szyby, które mają wiele uszkodzeń, należy wymienić, ponieważ ich regeneracja nie opłaca się kompletnie. Jeśli już zdecydujemy się na wymianę, lepiej postawić na dobry warsztat specjalistyczny, niż ASO. Wizyta w tym ostatnim kompletnie się nie opłaca – na 100% przepłacimy. Z kolei profesjonalne serwisy szyb mają dostęp do różnych marek i oferują pełen zakres usług za przyzwoitą kwotę.

Szybę przednią należy wymienić, kiedy pojawią się na niej pęknięcia. Dodatkowym argumentem kwalifikującym są wyraźne ślady wycieraczek – polerowanie w niczym tu już nie pomoże. Jeśli zauważyłeś już odprysk, czy małe pęknięcie, natychmiast zabezpiecz je przed brudem i wilgocią – wystarczy przykleić w tym miejscu kawałek taśmy, a następnie udać się do warsztatu. Tylko szybka reakcja może uratować szybę. Profesjonalny serwis po wykonaniu regeneracji potrafi przywrócić jej aż 95% oryginalnej wytrzymałości!

Wymiana szyby przedniej to zadanie wyłącznie dla fachowców – nie próbuj tego sam, ponieważ skutki mogą być opłakane, a ty narazisz się na duże koszty. Najpierw dokonają oni ostrożnego rozcięcia spoiwa na całym obwodzie starej szyby, potem oczyszczą wszystkie elementy ze starego kleju, a po nałożeniu nowego wkleją nieuszkodzoną szybę. Warto pamiętać, że po wklejeniu szyby trzeba odczekać trochę czasu, żeby klej zdążył się zawiązać. Kiedy już wyjedziemy z warsztatu, musimy się wystrzegać mycia samochodu przez około dwa dni, aby całość się zawiązała.

I to już wszystko – jak widać proces jest prosty w zrozumieniu, ale wymagający wiedzy i doświadczenia. Wystarczy wybrać więc dobry warsztat i mamy problem z głowy!

 

WYSZUKAJ NA MAPIE

Nasze porady

 Jak pokonać parujące szyby?

Jak pokonać parujące szyby?

W okresie jesienno-zimowym zmorą kierowców jest parowanie szyb. To efekt zwiększonej wilgotności powietrza i dużej różnicy temperatur we wnętrzu samochodu i na zewnątrz. Jest na to kilka sposobów,...

więcej

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Dwumasowe koło zamachowe jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia nowoczesnych samochodów. Wpływa na prawidłową pracę silnika oraz układu zmiany biegów. Warto, zatem wyjaśnić kilka kwestii...

więcej

Jak korzystnie sprzedać auto?

Jak korzystnie sprzedać auto?

Handlarze samochodowi, aby ubić jak najlepszy interes, stosują szereg trików, które znacznie uatrakcyjniają ofertę. I bardzo często klienci łapią się na takie sztuczki, nie zdając sobie sprawy z...

więcej

Jak dbać o szyby samochodowe ?

Jak dbać o szyby samochodowe ?

Szyby samochodowe myte są porządnie z reguły podczas wizyty na myjni, a przez pozostały okres użytkowania spryskiwane są płynem do szyb i myte przez wycieraczki. Jeżeli kierowca bywa na myjni raz...

więcej