Wymiana szyby przedniej, cena

Średnia cena usługi: od 117,58 PLN do 196,06 PLN

Na przedniej szybie Twojego samochodu pojawiły się pęknięcia, odpryski, rysy? Szyba czołowa musi zapewniać idealną widoczność, opierać się uderzeniom ciał obcych, czy też obciążeniom termicznym. Jest narażona też na częste cykle mycia i pracę wycieraczek, a musi przecież zapewniać kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo. Istnieje wiele regulacji dotyczących przedniej szyby samochodowej, a przede wszystkim wymagań co do jej konstrukcji. Warto je znać, aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę i spokój od mandatów.

wymiana szyby przedniej

Nie jest żadną tajemnicą, że szkło jest kruche i nietrudno o jego stłuczenie. W przypadku szyb samochodowych jest to tym bardziej prawdopodobne, ponieważ narażone są na ciągłe wstrząsy, zmiany temperatur, a także kamyki wystrzeliwane spod kół. W efekcie często na ich powierzchni pojawiają się tzw. pajączki, które niełatwo usunąć.

W wielu przypadkach można zlikwidować uszkodzenia bez konieczności wymiany szyby. Przede wszystkim uszkodzenie nie może znajdować się w polu widzenia kierowcy i musi być w miarę nowe. Odprysk może mieć średnicę od 5 do 20mm i musi być oddalone od krawędzi szyby przynajmniej o 10 cm. Zniszczone i porysowane szyby, które mają wiele uszkodzeń, należy wymienić, ponieważ ich regeneracja nie opłaca się kompletnie. Jeśli już zdecydujemy się na wymianę, lepiej postawić na dobry warsztat specjalistyczny, niż ASO. Wizyta w tym ostatnim kompletnie się nie opłaca – na 100% przepłacimy. Z kolei profesjonalne serwisy szyb mają dostęp do różnych marek i oferują pełen zakres usług za przyzwoitą kwotę.

Szybę przednią należy wymienić, kiedy pojawią się na niej pęknięcia. Dodatkowym argumentem kwalifikującym są wyraźne ślady wycieraczek – polerowanie w niczym tu już nie pomoże. Jeśli zauważyłeś już odprysk, czy małe pęknięcie, natychmiast zabezpiecz je przed brudem i wilgocią – wystarczy przykleić w tym miejscu kawałek taśmy, a następnie udać się do warsztatu. Tylko szybka reakcja może uratować szybę. Profesjonalny serwis po wykonaniu regeneracji potrafi przywrócić jej aż 95% oryginalnej wytrzymałości!

Wymiana szyby przedniej to zadanie wyłącznie dla fachowców – nie próbuj tego sam, ponieważ skutki mogą być opłakane, a ty narazisz się na duże koszty. Najpierw dokonają oni ostrożnego rozcięcia spoiwa na całym obwodzie starej szyby, potem oczyszczą wszystkie elementy ze starego kleju, a po nałożeniu nowego wkleją nieuszkodzoną szybę. Warto pamiętać, że po wklejeniu szyby trzeba odczekać trochę czasu, żeby klej zdążył się zawiązać. Kiedy już wyjedziemy z warsztatu, musimy się wystrzegać mycia samochodu przez około dwa dni, aby całość się zawiązała.

I to już wszystko – jak widać proces jest prosty w zrozumieniu, ale wymagający wiedzy i doświadczenia. Wystarczy wybrać więc dobry warsztat i mamy problem z głowy!

 

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

 Jak pokonać parujące szyby?

Jak pokonać parujące szyby?

W okresie jesienno-zimowym zmorą kierowców jest parowanie szyb. To efekt zwiększonej wilgotności powietrza i dużej różnicy temperatur we wnętrzu samochodu i na zewnątrz. Jest na to kilka sposobów,...

więcej

BMW Serii 7 E65 - Koszty naprawy zawieszenia pneumatycznego

BMW Serii 7 E65 - Koszty naprawy zawieszenia pneumatycznego

 Żywotność zawieszenia pneumatycznego przewidziana jest na 10 lat lub na przebieg około 200 000 km. Jednak długość eksploatacji jest w dużej mierze uzależniona od jakości dróg na jakich...

więcej

BMW X6 E71 - Koszty naprawy zawieszenia pneumatycznego

BMW X6 E71 - Koszty naprawy zawieszenia pneumatycznego

 Żywotność zawieszenia pneumatycznego przewidziana jest na 10 lat lub na przebieg około 200 000 km. Jednak długość eksploatacji jest w dużej mierze uzależniona od jakości dróg na jakich...

więcej

Jak dbać o szyby samochodowe ?

Jak dbać o szyby samochodowe ?

Szyby samochodowe myte są porządnie z reguły podczas wizyty na myjni, a przez pozostały okres użytkowania spryskiwane są płynem do szyb i myte przez wycieraczki. Jeżeli kierowca bywa na myjni raz...

więcej