Szyba ciągnikowa jest bardzo ważnym elementem, ponieważ chroni kierowcę przed kaprysami pogody, hałasem, a przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo. Warto więc o nią dbać, a w przypadku wymiany postawić na najlepszą jakość. Potrzebujesz nowej szyby do ciągnika lub innej maszyny rolniczej? Postaw na profesjonalny serwis, który doradzi Ci, jaki model będzie najodpowiedniejszy! Szyby płaskie, gięte, a może o nietypowym kształcie i rozmiarze? Fachowiec dopasuje je idealnie do Twojej maszyny.
Wiele osób kieruje się chęcią zaoszczędzenia i stawia na tańsze zamienniki oryginalnych szyb. Niestety, z reguły takie postępowanie kompletnie się nie opłaca. Szyby ciągnikowe narażone są na duże wstrząsy, a także inne uszkodzenia, przez co powinny być jak najlepsze. Właśnie dlatego warto zwracać uwagę na to, co zaleca producent.
Szyby takie pełnią kilka ważnych funkcji: zapewniają odpowiednią temperaturę wnętrza, chronią przed wiatrem i deszczem i wyciszają kabinę. Znacznie zwiększają więc bezpieczeństwo i komfort jazdy. Współcześnie coraz częściej produkuje się je ze szkła hartowanego, aby były wytrzymalsze. Istnieją ku temu poważne powody, ponieważ w trakcie pracy ciągnik narażony jest na duże wstrząsy, a także kamienie wystrzeliwane spod kół.
Na rynku występuje mnóstwo zamienników oryginalnych szyb. Niestety, często nie posiadają one prawidłowych wymiarów, a różnica chociażby centymetra robi ogromną różnicę. Dodatkowo w takiej sytuacji może wystąpić niewłaściwe rozmieszczenie otworów, przez co szyba traci na stabilności. Podstawową sprawą są jednak przede wszystkim atesty i gwarancja producenta, których nie będziesz miał, jeśli kupisz tzw. podróbkę.
Wszystko to sprawia, że stosowanie zamiennych szyb do ciągników często jest nieopłacalne. Złe dopasowanie sprawia, że szyby są nieszczelne i do środka dostaje się wilgoć. Podczas pracy szyby zaparowują, a to znacznie utrudnia prowadzenie pojazdu. Lepiej więc postawić na droższe, ale oryginalne szyby, które posłużą nam o wiele dłużej i będą przy tym lepsze w eksploatacji.
Zupełnie normalną sprawą jest, że szyba po pewnym upływie czasu się zużywa i staje się bardziej matowa. Konieczny jest wtedy zakup nowej, co w obliczu dużej dostępności i różnorodności nie jest żadnym problemem. Niestety, zamienniki są z reguły gorszej jakości i nie posiadają wszystkich właściwości oryginalnej szyby. Dodatkowo możemy dokonać wyboru między szybą płaską i giętą. O ile pierwsza jest tańsza, to o wiele mniej odporna na wstrząsy i skoki temperatur. Dużo lepiej wypada pod tym względem ta druga, warto więc w nią zainwestować.
Volkswagena Passata zna chyba każdy. Obiekt wielu kawałów, dowcipów i drwin. Model poddawany mniej lub bardziej profesjonalnym tunningom. Wół roboczy taksówkarzy, przedstawicieli handlowych, ale...
Zima jest trudnym okresem dla samochodów, zwłaszcza tych parkowanych na zewnątrz. Negatywnie na poszczególne części auta wpływają niskie temperatury, opady śniegu, szron osadzający się na szybach...
W okresie jesienno-zimowym zmorą kierowców jest parowanie szyb. To efekt zwiększonej wilgotności powietrza i dużej różnicy temperatur we wnętrzu samochodu i na zewnątrz. Jest na to kilka sposobów,...
Jazda z uszkodzonym układem kontroli trakcji stwarza poważne zagrożenie, tym bardziej, że może być to powiązane z układem ABS. Zapalenie kontrolki kontroli trakcji może być spowodowane awarią...